Inwestycje Powiat kościerski

Kościerzyna. Podpisanie umowy na renowację szpitala

 

Urząd Marszałkowski dofinansował szpital

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Kościerska placówka, wraz ze szpitalami z Bytowa i Chojnic, znalazła się wśród trzech pomorskich szpitali, które w ramach projektu otrzymały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.   Realizacja projektu  ma dziś szczególne znaczenie strategiczne w zakresie diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych.

Głównym celem projektu jest zmniejszenie dysproporcji w dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych m.in. w przypadku zachorowań na nowotwory, poprzez realizację prac modernizacyjno-budowlanych, zakup wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego, podnoszenie kwalifikacji personelu. Modernizacje budynków znacząco wpłyną na jakość usług, a tym samym poprawią komfort pacjentów.

– Szybka diagnoza daje większą możliwość skutecznego leczenia, a tym samym szybszy powrót pacjenta do zdrowia – podkreśla marszałek województwa Mieczysław Struk. I dodaje: – Zależy nam na tym, aby usługi oferowane przez jednostki medyczne na terenie województwa były na jak najwyższym poziomie. Dbałość o zdrowie naszych mieszkańców jest dla nas priorytetem.

W ramach projektu w kościerskim szpitalu zmodernizowany zostanie Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, wydzielony zostanie Oddział Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej oraz rozszerzona zostanie działalności Oddziału Wewnętrznego o salę gastroenterologii. Poza tym rozbudowana i doposażona zostanie apteka przyszpitalna, a także zakupione zostanie specjalistyczne wyposażenie.

Więcej informacji na ten temat w nowym wydaniu Kuriera Kaszubskiego z dn. 1.08

Komentarze