Na sygnale Powiat kościerski

KOŚCIERZYNA. PONAD 250 INTERWENCJI W OKRESIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYM

Kościerscy policjanci co roku dużo pracy mają w okresie świąteczno-noworocznym. Nie inaczej było też w okresie świąt i na przełomie roku 2017/2018. Były wypadki, kradzieże, powalone drzewa i alkohol jako spiritus movens wielu zdarzeń.

Zdarzenia które miały miejsce przed świętami kolejny raz pokazały, że na spokojne święta policjanci raczej liczyć nie mogli. Jak poinformował nas naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie kom. Adam Bork, w okresie od 22 grudnia do końca roku, kościerscy policjanci interweniowali ponad 250 razy. 23 grudnia na drodze Korne – Wygoda, na jezdnię przewróciło się drzewo tuż przed przejeżdżającym furgonem, którym kierował 49 – letni mieszkaniec Opola. Pojazd został uszkodzony a droga na długi czas zablokowana.

Złodzieje nie próżnują nawet w święta

Podniosłej atmosfery świątecznej nie uszanował sprawca włamania do domu jednorodzinnego w Łubianie. W wigilijny poranek wykorzystując nieobecność domowników, wyłamał zamek w drzwiach i dokonał kradzieży gotówki oraz sprzętów domowych na kwotę ok. 50 tys. zł. Sprawcy lub sprawców na razie nie ustalono. Godzinę później na ul. Miodowej w Kościerzynie, w wyniku silnego podmuchu wiatru, tymczasowe ogrodzenie przewróciło się na zaparkowany samochód, czyniąc w pojeździe całkiem spore szkody. W dniu 27 grudnia na drodze krajowej Bytów – Chojnice doszło do zderzenia trzech pojazdów. 34-letni mężczyzna kierując jednym z nich, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z innym pojazdem. Na oba samochody wpadło jeszcze inne auto, którego kierowca nie zdążył wyhamować. W wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne i przetransportowane do szpitala.

BM

Czytaj więcej w naszym wydaniu papierowym z 3.01.2018.

Komentarze