Gmina Kościerzyna Powiat kościerski

KOŚCIERZYNA. REMONT BUDYNKU STAROSTWA

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu kościerskiego starosta Alicja Żurawska sprowokowana pytaniem radnego Józefa Modrzejewskiego omówiła sprawę remontu budynku starostwa. Radni w swoich wystąpieniach przyklasnęli inicjatywie starostwa. Padło stwierdzenie, że był to najwyższy czas, by się zająć remontem.

Czas wychodzenia z zadłużenia samorządu powiatowego charakteryzował się cięciem inwestycji. Realizowano tylko te naprawdę niezbędne. Zakończenie programu naprawczego i pomyślne wyniki finansowe ubiegłorocznego budżetu otworzyło drogę do realizacji odłożonych zadań. Jednym z nich był remont budynku starostwa.

Zaczęło się od wycieraczek

Radny Józef Modrzejewski zwrócił uwagę na utrudnienia dla odwiedzających starostwo.

– Zagrożeniem dla interesantów mogą być wycieraczki leżące w głównym wejściu do budynku. Nie są one w żadem sposób związane z podłożem, ludzie się o nie potykają, kopią je w głąb korytarza. Przy wchodzeniu trzeba zachować wiele uwagi – powiedział.

– Tych wycieraczek nie będzie – odpowiedziała starosta Alicja Żurawska – umieszczono je tylko na okres przejściowy, kiedy toczy się remont. Chodzi o to, by pracownicy remontujący budynek mogli wchodzić nie wnosząc zbyt wiele brudu. Na pewno będzie tu bezpiecznie. Przewidywane są barierki i uchwyty przy schodach. Zarówno na parterze, jak i na wyższych piętrach. To są przejściowe trudności, za które wszystkich odwiedzających starostwo przepraszam.

W dyskusji, jaka przy okazji tej informacji rozgorzała wśród radnych słychać było tylko same głosy aprobaty.

– Tu się tylko trzeba cieszyć, że wreszcie poprawi się wizerunek starostwa, bo jak Cię widzą, tak Cię piszą – powiedział radny Ignacy Kostuch

Zakres prac

Dzięki remontowi budynek starostwa stanie się przyjaźniejszy interesantom. Zostaną odrestaurowane drzwi, a w nich będą zlikwidowane progi. Powinno to ułatwić poruszanie się po budynku osobom na wózkach. Dotychczasową posadzkę zastąpi antypoślizgowa. Także i schody wewnętrzne zostaną wykończone nawierzchnią antypoślizgową. Powstanie nowa balustrada z metaloplastyki z drewnianą poręczą wzdłuż klatki schodowej. Zostały już wyremontowane schody zewnętrzne. I to zarówno frontowe, jak i boczne. Oprócz odnowienia i uzupełnienia brakujących elementów wzbogaciły się one o nowe balustrady z metaloplastyki, dostały izolację przeciwwilgociową i są pięknie odmalowane.

MW

Komentarze