Powiat kościerski

KOŚCIERZYNA. STRAŻACY Z KOŚCIERZYNY NA II MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE.

Dnia 25 kwietnia w Pomorskim Oddziale Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża, odbyło się spotkanie podsumowujące  XII edycję programu ,,Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”.

Celem programu jest m.in. aktywizacja lokalnych środowisk strażackich w honorowym krwiodawstwie, spójność misji oraz zacieśnianie współpracy strażaków z kołami PCK oraz wypracowanie modelowego sposobu uczestnictwa strażaków w ratowaniu życia ludzkiego przez honorowe krwiodawstwo.

W kategorii najaktywniejszej jednostki PSP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie zajęła II miejsce w województwie pomorskim.

W ramach programu 11 funkcjonariuszy PSP oddało 12,6 litra krwi. Ponadto

16 litrów oddali strażacy z OSP oraz uczestnicy 5 przeprowadzonych akcji. Łączna ilość udokumentowanej krwi oddana w ciągu całej edycji wyniosła ponad 37 litrów krwi.

Pierwsze miejsce w tej niezwykłej i szlachetnej rywalizacji zajęła Komenda Miejska PSP w Sopocie, a na trzecim miejscu uplasowała się KM PSP w Słupsku.

 

W spotkaniu podsumowującym uczestniczył m.in. z-ca Pomorskiego Komendanta PSP st. bryg. Piotr Socha oraz Prezes Pomorskiego Oddziału Okręgowego PCK Marzena Dobrowolska. Do kolejnej, XIII już edycji swój akces zgłosiły: jednostka PSP Kościerzyna i 3 jednostki OSP z powiatu kościerskiego: Wielki Klincz, Liniewo i Wdzydze Tucholskie.

Zwarra/BM

Czytaj więcej w wydaniu papierowym z dnia 08.05.2018

Galeria zdjęć dostępna na naszym Facebooku :https://www.facebook.com/pg/TygodnikKurierKaszubski/photos/?tab=album&album_id=822774281264883

Komentarze