Wokół nas

Kościerzyna. Złote Gody mieszkańców

25 par we wrześniowej turze

Tegoroczne Złote Gody w Gminie Kościerzyna, mogą przejść do historii jako jedne z najliczniej obchodzonych, jubileusz 50- lecia w 2018 roku, świętuje bowiem aż 50 par. Dlatego też uroczysość została podzielona na dwie tury – we wrześniu i grudniu tego roku.

Podczas pierwszej, wrześniowej uroczystości, pojawiło się 25 par szczęśliwych małżonków.  Gości powitał Burmistrz Miasta Kościerzyna, Michał Majewski wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w  Kościerzynie, Joanną Jankowiak. Jubilaci, usłyszeli od kościerskich włodarzy gratulacje i najlepsze życzenia oraz zostali uhonorowani medalami  przyznanymi przez Kancelarię Prezydenta RP oraz pamiątkowymi dyplomami.  Nie zabrakło także symbolicznej lampki szampana oraz poczęstunku dla wszystkich gości.

Coraz więcej jubilatów

– W 2018 roku pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego w Gminie Kościerzyna obchodzi 50 par, podzieliliśmy więc uroczystości na dwie tury, we wrześniu i grudniu. W poprzednich latach 50- lecie obchodziło 25-30 par. W tym roku widać tendencję  rosnącą.  Na dzień dzisiejszy zgłosiło się do nas już 47 par, które w przyszłym roku będą obchodzić jubileusz 50- lecia – mówiła Kierownik kościerskiego USC Joanna Jankowska.

a.r. 

Komentarze