Inne Miasto Kościerzyna

KRAJ. KOŚCIERSKI SZPITAL W SETCE NAJLEPSZYCH W KRAJU

Już po raz 14. Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firma doradcza IDEA Trade przygotowały ranking szpitali. W czołówce krajowej znalazł się Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie.

14 grudnia ogłoszono wykaz najlepszych szpitali w kraju. W tym roku ranking szpitali był prowadzony na nieco innych zasadach, niż w latach poprzednich. Uwzględniono w nim bowiem wprowadzenie sieci szpitali. Autorzy rankingu brali pod uwagę m.in. sposób zarządzania szpitalami, jakość świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwo pacjentów, wyposażenie szpitala oraz posiadane przez szpital certyfikaty. W czołowej setce znalazło się aż 12 szpitali z województwa pomorskiego. Do grona najlepszych placówek zakwalifikował się m.in. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, który sklasyfikowano na 48 pozycji w kraju. W klasyfikacji wojewódzkiej szpital zajął 5 pozycję na Pomorzu.

– Znalezienie się w pierwszej pięćdziesiątce szpitali w Polsce jest powodem do dumy – powiedział Wiktor Hajdenrajch, prezes Zarządu kościerskiego szpitala – Zawsze może być lepiej, ale poczucie niedosytu musi towarzyszyć każdej działalności. Plany mamy rozległe, w kolejnym roku również będziemy się starać, by pacjenci czuli się u nas jak najlepiej.

MW

Komentarze