Powiat kartuski Samorząd

KRAJ. OGÓLNOPOLSKI RANKING POWIATÓW 2017 KARTUSKI EX AEQUO LIDEREM RANKINGU

Powiat kartuski przeszedł do historii, zajmując 1 miejsce w dorocznym Rankingu Powiatów liczących powyżej 120 tys. mieszkańców, organizowanym przez Związek Powiatów Polskich. Jednak palmę pierwszeństwa dzielić musi ex aequo z powiatem kieleckim, który uzyskał tyle samo punktów.

Niewiele zabrakło aby powiedzenie „król jest jeden” zapisało się złotymi czcionkami w annałach roku 2017 powiatu kartuskiego. Za rok ubiegły tytuł „Dobry Polski Samorząd” otrzymają jednak dwa powiaty. Oprócz kartuskiego, tyle samo punktów – 65260 otrzymał powiat kielecki i oba te powiaty uznane zostały ex aequo za najlepsze w kraju.

Jedyny taki ranking

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Samorządy są oceniane w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Brana jest także po uwagę promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

BM

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 16.01.2018r

Komentarze