Wokół nas

KRAJ. PODPISANIE UMÓW NA PROGRAM SENIOR +

Prawie 3 mln zł na 13 pomorskich placówek.

W czwartek w Warszawie podpisano umowy na dofinansowanie projektów w Programie Senior +. Województwo pomorskie dostanie 2 872 607 złotych dotacji, które wspomogą utworzenie 13 placówek – 4 domów i 9 klubów „Senior +”. 10 z tych placówek powstanie w gminach wiejskich.

W ramach programu w latach 2015 – 2017 w województwie pomorskim powstało 16 placówek dziennego wsparcia „Senior +” (9 dziennych domów „Senior +” i 7 klubów). Dofinansowanie wyniosło – 3 295 737 złotych.

Program od ogłoszenia w 2015 r. spotkał się z dużym zainteresowaniem samorządów, bowiem rządowa oferta to nie tylko pieniądze na realizacje domów czy klubów ale też poszerzenie wachlarza propozycji form aktywności: społecznej, fizycznej i kulturalnej dla osób starszych – powiedział wojewoda Dariusz Drelich – Program pozwala wyrównywać szanse uczestnictwa w życiu społecznym seniorów i z obszarów wiejskich, i miast.

Coraz więcej placówek

Program dynamicznie się rozwija. W tym roku dostaniemy niewiele mniej środków niż w dwóch poprzednich latach łącznie. Ogółem po zakończeniu tegorocznej edycji programu w województwie pomorskim będzie działało – 29 placówek „Senior +” – 13 dziennych domów i 16 klubów, z tego 17 placówek w gminach wiejskich.

Opr .red.

Komentarze