Samorząd

KRAJ. SENAT. WALDEMAR BONKOWSKI ZAWIESZONY

Prezes Jarosław Kaczyński zawiesił Waldemara Bonkowskiego w prawach członka PiS oraz Klubu Parlamentarnego partii.

Oficjalnie powodu zawieszenia nie podano, ale komentatorzy wiążą to z opublikowaniem przez senatora na facebooku antyżydowskiego filmu zmontowanego przez hitlerowców w getcie. Na filmie pokazani są żydowscy policjanci goniący i bijący mieszkańców getta. Do tego dołączono antyżydowski komentarz i wesołą klezmerską muzyczkę.

Rusza sprawa

Nie jest to jedyna nieprzyjemna wiadomość dla senatora. Zawieszenie jego w prawach członka PiS zbiegło się z informacją, że prokuratura wznowi postępowanie w sprawie rzekomych gróźb, jakie miał on kierować do członków rodziny, w tym do żony, której podobno groził też pistoletem gazowym.

Stracił mandat radnego

Przypomnijmy, że kłopoty Waldemara Bonkowskiego – wtedy jeszcze radnego Sejmiku Samorządowego Województwa Pomorskiego – z prawem zaczęły się w 2010 roku, kiedy został skazany za namawianie swojego pracownika do fałszerstwa dokumentów. Chodziło o to, że radny chciał rozliczyć paliwo zużyte w swoim samochodzie, jako wolne od akcyzy paliwo rolnicze. W wyniku skazania Waldemara Bonkowskiego usunięto z pomorskiego sejmiku wojewódzkiego.

MW

Komentarze