Wokół nas

KRAJ. SŁUŻBY W WALCE Z NIELEGALNYM PALIWEM

Kartuzy dziuplą mafii paliwowej


Jeden z ważniejszych epizodów wielkiej akcji służb przeciwko mafii paliwowej w kraju miał miejsce w Kartuzach. Tu właśnie nakryto główny magazyn mafii, w którym przeprowadzano „czyszczenie” nielegalnego paliwa.

O tego typu akcjach jest ostatnio bardzo głośno. To wynik wypowiedzenia wojny mafiom paliwowym, które zalewają rynek podrobionym paliwem, jednocześnie uszczuplając Skarb Państwa o miliardy z tytułu niezapłaconych podatków.
Ta trwała wiele miesięcy, zanim zaangażowanych w nią 140 funkcjonariuszy Straży Granicznej, CBŚP i KAS mogło ogłosić sukces. Po przeszukaniu 60 mieszkań, siedzib firm, magazynów znajdujących się na terenie całej Polski zabezpieczono dowody na przestępczą działalność. Były nimi maszyny i urządzenia służące do blendowania oleju opałowego i 6 ciągników siodłowych z cysternami wypełnionymi odbarwionym olejem opałowym o wartości jak podają służby 600 tys. zł. „Łupem” służb został też luksusowy samochód osobowy. Znaleziono blisko milion zł w gotówce. Zabezpieczono sprzęt komputerowy i dokumentację księgową dotyczącą podejrzanych firm.

red.

Czytaj więcej w wersji paperowej wydania z dnia 16.01.2018

Komentarze