Powiat kartuski Samorząd

KRAJ. WSPÓŁPRACA MIĘDZY SAMORZĄDAMI.

SYMFONIA PRZYJAŹNI: Kartuzy-Polanica Zdrój

Towarzystwo Miłośników Kartuz dwa lata temu podjęło współpracę z Towarzystwem Miłośników Polanicy i zachęciło samorządy obu regionów do współpracy. W 2016 roku Kartuzy odwiedziła delegacja z Polanicy a dwa tygodnie temu z rewizyta do nich udali się kartuzjanie.

Na czele naszej delegacji stali Starosta Powiatu Kartuskiego Janina Kwiecień oraz Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Na miejscu „naszych miłośników ” ciepło powitali członkowie Stowarzyszenia z Polanicy. Pierwszy dzień upłynął na poznaniu pracy magistratu i samorządu. Nasza delegacja spotkała się z burmistrzem Polanicy, radnymi oraz kadrą zarządzającą instytucjami Polanicy.

  • Duety Starostów i Burmistrzów oraz Przewodniczących Towarzystw sprawiały niesamowite wrażenie i sprzyjały rozmowom-wspomina Danuta Rek.

Zobaczyć jak najwięcej.

Gospodarze starali się pokazać najciekawsze osiągnięcia miasta. Zwiedzanie Polanicy było zaplanowane perfekcyjnie. W pierwszej kolejności zwiedzaliśmy Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji, szczycący się wieloma sukcesami, następnie hutę szkła, domy zdrojowe i niezwykle zadbane, cudne, kwitnące o tej porze roku parki, co sprawiło, że spacer po Polanicy przypominał słowa piosenki „Kiedy znów zakwitną białe bzy”. Przewodnikiem po Polanicy był przewodniczący Rady Miejskiej Roman Szymański, który w bardzo profesjonalny sposób oprowadził kartuską grupę po Polanicy i okolicach, mówił o historii, osiągnięciach i planach rozwoju Polanicy. Kolejny dzień również obfitował we wspaniałe przeżycia, zwiedzaliśmy Kudowę Zdrój, Duszniki i znany na całym świecie Dworek Fryderyka Chopina. Wielką niespodzianką był obiad po stronie czeskiej w bardzo starym mieście Nahod. To był ostatni akord symfonii. Symfonia Przyjaźni i miejmy nadzieję współpracy. A cały pobyt w Polanicy Zdroju stał się piękną uwerturą do zbliżających się obchodów Jubileuszu XXX lecia naszego Towarzystwa Miłośników Kartuz.

Nadesłane/opr.red

 

Komentarze