Wokół nas

KZP aktywny podczas Dni Jedności

Jak informowaliśmy Kaszubski Związek Pracodawców wystąpił z inicjatywą petycji do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. W niedzielę 19 marca KZP zabiegał o poparcie dla swej inicjatywy podczas Dnia Jedności Kaszubów w Chmielnie.

Przy samym głównym wejściu do szkoły było stanowisko związku. Przy nim prezes Zarządu Zbigniew Jarecki wśród druków petycji i list poparcia zapraszał przechodzących, by wyjaśnić im cele inicjatywy. I był bardzo skuteczny. Większość rozmówców przekonał i w ten sposób zdobył 390 nowych sygnatariuszy petycji.

Prezes apeluje

Wcześniej prezes Jarecki za pośrednictwem zaprzyjaźnionych mediów zwrócił się z apelem do członków związku:

Zwracam się do naszych członków jak również do firm niezrzeszonych aby poparli naszą akcję. Niech zbierają podpisy wśród swoich pracowników, klientów i ich rodzin. Miejsce zamieszkania nie ma znaczenia tylko powszechna zbiórka może dać oczekiwane efekty. Potrzebujemy kilkunastu tysięcy podpisów – uświadamia Zbigniew Jarecki.

BAT zdobył 590 sygnatariuszy

Ta odezwa przyniosła nadspodziewane efekty. Wszystko za sprawą sierakowickiej firmy BAT. Jej właściciele Tadeusz i Andrzej Bigusowie obiecali, że zaangażują się w akcję i słowa dotrzymali. BAT zebrał 590 podpisów. Widać, że sierakowiccy przedsiębiorcy cieszą się sporym autorytetem.

W końcu dla sierakowickich firm budowlanych Trójmiasto to najważniejszy rynek. Codziennie z tej miejscowości płynie potok aut w kierunku Gdańska, Gdyni i Sopotu. I w Żukowie te samochody  trafiają w korki.

Wstrzymanie budowy OMT to nie tylko utrudnienie dla kierowców, ale także bardzo negatywny impuls dla Żukowa spowalniający rozwój miasta. Aby petycja miała szansę odnieść skutek powinna cieszyć się masowym poparciem mieszkańców regionu. Dlatego cieszy szybki wzrost liczby podpisów na listach.

dsc_0136

 

Komentarze