Gmina Sulęczyno

Lato, woda i dużo jazzu… Takie klimaty tylko w Sulęczynie

Sulęczyno. „Jazz w Lesie”

Po raz XXIII zabrzmiał jazz w sulęczyńskim dworku. Wydarzenie to odnotowują w swoim kalendarzu fani z całego Pomorza i dalej. Nic dziwnego skoro grają tu najlepsi wykonawcy tego rodzaju muzyki w kraju i zagranicy.

Impreza w Sulęczynie zasłynęła z niepowtarzalnego klimatu i świetnej można powiedzieć rodzinnej atmosfery.  Co roku przybywają tu tłumy fanów z całej Polski. Wielu z nich to stali bywalcy festiwalu, którzy w Sulęczynie czują się jak u siebie w domu. Przychodzą na festiwal z własnymi przenośnymi krzesłami czy stołami, które w tym roku okazały się szczególnie użyteczne, gdyż frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów. Ławy pod sceną były pełne i spóźnialscy nie mogli liczyć na miejsca siedzące. Stali bywalcy rozłożyli się na skarpie, dzięki czemu mogli podziwiać muzyczne występy z góry.

Po raz XXIII

Kolejną rzeczą, która tworzy klimat całej imprezy, jest sama lokalizacja – park przy dworku nad jeziorem.  Gorącą atmosferę studzi delikatny wietrzyk wiejący od strony wody. Przybyli mogli także kryć się w cieniu parkowych drzew przed słońcem i upałem, które tego szczególnie dały się we znaki zgromadzonym.

A wśród nich marszałek pomorski Mieczysław Struk, wicewojewoda Mariusz Łukasz, burmistrz Kartuz i wójt Bernard Grucza. Wśród obecnych można było dostrzec księży z gminnych parafii, komendanta OSP Andrzeja Rodę, radnego Chmielna Brunona Cierockiego i znanych przedsiębiorców kartuskich, Marka Neubauera i Adama Stacheckiego z żonami.

Włodarz gminy, jak co roku witając gości zagaił do nich po kaszubsku. Wywołani najwięksi fani wydarzenia mogli się pochwalić obecnością na każdym z nich.

Wielkie gwiazdy

Pierwszego dnia na sulęczyńskiej scenie zagrał międzynarodowy kwartet, w skład którego weszli wybitny kanadyjski perkusista Tyler Hornby, Piotr Lemańczyk – kontrabas, Kristianem Alexandrowem z Bułgarii – fortepian i Szymonem Łukowskim – saksofon. Tyler Hornby Quartet zaprezentował autorskie kompozycje perkusisty i lidera. Świetnie bawiąca się publiczność po ponadgodzinnym występie domagała się bisu. Zespół z przyjemnością spełnił ich prośbę.

Jako kolejni wystąpili Leszek Kułakowski Quintet. Kułakowskiemu, który zagrał na fortepianie, towarzyszyli w tym projekcie: Jerzy Małek na trąbce, Piotr Kułakowski na kontrabasie, Tomasz Sowiński na perkusji i gość specjalny – Andy Middleton, saksofonista ze Stanów Zjednoczonych.

Przepiękna rocznica

Drugiego dnia zgromadzeni mogli usłyszeć specjalny koncert okazji 60-lecia pracy artystycznej Wojciecha Karolaka. Z jubilatem zagrał na perkusji Adam Czerwiński z Sulęczyna, współorganizator imprezy oraz: Jan Ptaszyn Wróblewski, Marcin Wądołowski, Robert Majewski, Tomasz Grzegorski.

KL

Komentarze