Gmina Przodkowo

Licytacje, loteria… i dużo dobrej zabawy

Przodkowo. Festyn Parafialny

Tegoroczny festyn był jubileuszowy – piętnasty. Przez ten cały czas jego organizatorom przyświecał jeden cel. Zapewnić fundusze na letni odpoczynek dzieci i młodzieży z rodzin parafii. I tym razem udało się ten cel osiągnąć.

Współorganizatorami festynu parafii św. Andrzeja apostoła w Przodkowie jest proboszcz ks. Wacław Mielewczyk, Rada i Caritas parafialny. Datki zbierane podczas niego służą finansowaniu wielu imprez i działań. Niektóre z nich już się odbyły, inne są już zaplanowane. Przede wszystkim jest to wypoczynek dzieci i młodzieży podczas wakacji.

Pomógł wolontariat

Festyn z pewnością nie wypadłby tak dobrze, gdyby nie jego sponsorzy. Sporą część nagród specjalnych ufundował Bank Spółdzielczy w Sztumie. W organizację imprezy bardzo aktywnie włączył się parafialny klub Caritas, który zajmował się głównie prowadzeniem loterii fantowej. Pomogły również panie z KGW, które przygotowały stoiska z domowymi wyrobami.

Zabawa z loterią

Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00, ale już wcześniej można było zauważyć sporą kolejkę do stanowiska, gdzie wolontariusze z parafialnego klubu Caritas rozdawali losy na loterię fantową, będącą głównym punktem programu. Wśród fantów w loterii znalazły się sprzęty gospodarstwa domowego, takie jak odkurzacz, mikser czy serwis kawowy, a także szereg nagród ufundowanych przez Bank Spółdzielczy w Sztumie. Bez względu na to jaką nagrodę wylosowano, każdy odchodził z zadowoloną miną. Zamiast corocznej licytacji odbyła się loteria nagród specjalnych. Najbardziej oryginalnymi był chrzest i ślub bez ofiary.

Pozostałe atrakcje

Jak co roku baśkarze rywalizowali o Puchar Proboszcza, który sam jest pasjonatem tej gry karcianej. Zwyciężył Zbigniew Koszałka z Przodkowa. Dużą popularnością cieszyła się także specjalna fotobudka – Fotowehikuł. Goście imprezy chętnie zasiadali przy przygotowanych wcześniej stołach i rozkoszowali się zapachem i smakiem kiełbasek przygotowanych na grillu czy wypiekami od pań z KGW. Przygrywał im zespół Dido z Grzybna w oczekiwaniu na swój wieczorny koncert. Dzieci – i te starsze i te młodsze, świetnie bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, w parku trampolin i na karuzeli.

S.SZ

 

Komentarze