Gmina Liniewo

Liniewo. Rozdanie stypendiów

Wójt nagrodził najlepszych uczniów

Czterdziestu jeden najlepszych  uczniów z gminy Liniewo zostało nagrodzonych przez włodarza gminy Mirosława Warczaka. Młodzi mieszkańcy otrzymali stypendia za dobre wyniki w nauce.  

W środę 4. lipca odbyła się uroczysta gala, podczas której wójt Mirosław Warczak wręczył stypendia uczniom, którzy w roku szkolnym 2017/2018 osiągnęli szczególne wyniki w nauce.

Ponad połowa nagrodzonych to uczniowie podstawówek – aż 22.  Najlepsza była Sandra Kistowska z SP Głodowo, która osiągnęła średnią 5,92. Wśród 7 wyróżnionych gimnazjalistów najlepszy wynik osiągnęła Martyna Holc ze średnią 5,5. Z uczniów szkół średnich najwyższą średnią miała Wiktoria Gollnau ucząca się w III LO w Gdańsku -5,19. Łącznie nagrodzono 13 uczniów z liceów i techników.

 

Uczniowie szkół podstawowych otrzymali nagrody w wysokości 400 z, klas gimnazjalnych 450 zł, natomiast ponadgimnazjalnych 600 zł. Wójt wręczając nagrody pogratulował stypendystom i życzył dalszych sukcesów na przyszłe lata.

Godnie reprezentują gminę

– Mam przyjemność i zaszczyt pogratulować tak wspaniałych wyników Wam uczniom, a zarazem rzemieślnikom, a nawet górnikom kuźnicy wiedzy i umiejętności szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych sukcesów w nauce, konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Pamiętajcie, że początkiem nauki są osobiste doświadczenia, rzetelna systematyczna praca, osobista radość płynąca z tej nauki i pokora. „Wielki jest człowiek, który w bogactwie nauki żyje jakby był ubogi”. Jest to niewątpliwie źródło satysfakcji waszej, waszych rodziców i waszych rodzin, a także mojej ponieważ tak godnie reprezentujecie naszą gminę – podkreślał wójt Mirosław Warczak podczas uroczystości.

KL

Komentarze