Powiat kościerski

LUBAŃ. X TARGI OGRODNICZO-PSZCZELARSKIE

Zamiast do galerii handlowych zapraszamy na Targi Ogrodniczo-Pszczelarski w Lubaniu

W dniach 14-15 kwietnia w Lubaniu odbędą się X Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie, w czasie których amatorzy roślinności oraz akcesoriów ogrodowych i pszczelarskich, będą mogli wybrać coś z bogatej oferty wystawców i zaznajomić się z najnowszymi trendami i nowościami branżowymi.

Tegoroczne targi dobrze dopasowały się do opóźnionej wiosny. Przez dwa dni odwiedzający je będą mogli zapoznać się i wybrać z bogatej oferty drzew owocowych i ozdobnych, krzewów i kwiatów. Te targi mają odnotowane w swoich kalendarzach firmy- producenci materiału szkółkarskiego z całego kraju.

Drugi  dzień- niedziela została w większym stopniu poświęcona pszczelarzom .Odbędzie się zorganizowana  dla nich konferencja na której przedstawione zostaną aktualne najważniejsze sprawy dotyczące branży. Jej przedstawiciele będą mocno widoczni na targach. Oprócz głównego ich produktu- miodu będą także oferować sprzęt, odzież ochronną i literaturę objaśniającą najnowsze trendy w pszczelarstwie

Edukacja obok zakupów

Targi w Lubaniu będą także niepowtarzalną okazją do zrobienia zakupów w tak niszowych ofertach jak narybek do oczek wodnych i stawów .Zwiedzający będą mogli zakupić także sadzonki kwiatów, warzyw oraz ich nasion. Swoje stoiska będą mieli także producenci narzędzi ogrodniczych i sprzętu do pielęgnacji trawników, grządek i rabatów. Na targach będą również obecne firmy działające w branży „ Zielonej Energii”. Tradycyjnie pojawią się wystawcy oferujący kuchnię regionalną i żywność tradycyjną.

Jednym z celów organizowania kolejnych targów z dziedziny ogrodnictwa i pszczelarstwa jest wpływanie i promowanie zachowań, aktywizujących mieszkańców obszarów wiejskich a także miejskich do estetycznego urządzania swoich ogrodów w taki sposób aby stanowiły one pewną enklawę w której jest miejsce, czas i zachęta do odpoczynku, relaksu i obserwacji przyrody, niespotykanej w innych miejscach. Osobnym rozdziałem jest urządzanie ogrodów w zgodzie z naturalnym krajobrazem za pomocą mebli ogrodowych, których architektura zmienia się z roku na rok. A ponieważ wiosna jest najlepszym okresem na tego typu pracę, stąd wiosenny termin organizacji targów.

BM

 

Komentarze