Kultura Powiat kartuski Powiat kościerski Samorząd Wokół nas

MAJOWA OFENSYWA KASZUBSKICH PRACODAWCÓW

Choć KZP regularnie daje znać o sobie , to w ostatnich miesiącach jego aktywność  szczególnie wzrosła. Wszystko za sprawą petycji o przyśpieszenie budowy OMT. Pierwsza połowa maja przynosi  zakończenie tej akcji i tradycyjną już  „XIV Majówką Pomorskich Przedsiębiorców”.

Zakończyła się akcja zbierania podpisów pod petycją KZP w sprawie przyśpieszenia budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. W dniu dzisiejszym prezes zarządu KZP Zbigniew Jarecki wiezie plon działań ostatnich dwóch miesięcy do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Dwa dni później -11 maja na godz.11 zaplanowano w siedzibie KZP konferencję prasową na której będzie przedstawione podsumowanie całej akcji.

Kolejna majówka przedsiębiorców

Zaraz potem w sobotę 13 maja odbędzie się sztandarowa impreza KZP „XIV Majówka Przedsiębiorców” . Choć związek jest tu współorganizatorem wydarzenia ,to jego wkład jest najbardziej widoczny. Honorowy patronat nad majówką sprawują  pomorscy marszałkowie.

To z ich rąk nominowani do tytułu „Ambasadora Kaszub” otrzymają symboliczne maczugi kaszubskich Stolemów. Kategorie są  trzy : przedsiębiorstwo-biznesmen, samorządowiec, osobowość roku.

Majówka przedsiębiorców to wydarzenie które przyciąga do Szymbarka szeroką rzeszę  pracodawców tych małych i tych dużych. Zawsze towarzyszą im przedstawiciele samorządów z regionów, powiatów i gmin. Licznie przybywają tu politycy ,przedstawiciele władz administracyjnych, świata nauki ,sportu i kultury. Cechą tego wydarzenia jest to że oprócz „oficjałki” można w piknikowej atmosferze spędzić czas w „dobrym”  towarzystwie. Atrakcji jest wiele stąd często goszczą całe rodziny.

Zapraszamy w imieniu organizatorów i życzymy dobrej zabawy.

Dariusz Tryzna

Komentarze