Gmina Kartuzy Powiat kartuski Szkolnictwo

Małgorzata Klasa z ZSZiO w Kartuzach Nauczycielem Pomorza

Region. VII Forum Pomorskiej Edukacji

W dniu 19 października w Teatrze Muzycznym w Gdyni, odbyło się VII Forum Pomorskiej Edukacji,  w czasie którego ogłoszono wyniki III edycji Konkursu Nauczyciel Pomorza. Zwyciężczynią ogłoszono Małgorzatę Klasę z ZSZiO w Kartuzach, słynącą z niezwykłego zaangażowania nie tylko w działaniach na rzecz rozwoju edukacji wśród młodzieży szkolnej, ale i na rzecz środowiska lokalnego.

Gala VII Forum Pomorskiej Edukacji miała wyjątkowy charakter, nawiązujący także do 100-lecia odzyskania niepodległości. Konkurs Nauczyciel Pomorza organizowany jest po raz trzeci. Jego celem jest przedstawianie i nagradzanie najlepszych, wyróżniających się pedagogów, pracujących w szkołach i placówkach oświatowych województwa pomorskiego. Główną nagrodę i tytuł Nauczyciela Pomorza 2018 zdobyła Małgorzata Klasa, nauczycielka rachunkowości finansowej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach. Triumfatorka konkursu otrzymała okolicznościową statuetkę i bon o wartości 6 tys. zł. Nagrodę i wyróżnienia wręczyli: marszałek województwa Mieczysław Stuk, wicemarszałek Wiesław Byczkowski oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Jan Kleinszmidt.

Zasłużony triumf

Zwycięstwo Małgorzaty Klasy nie jest dziełem przypadku. Ta doświadczona nauczycielka jest inicjatorką i realizatorką takich projektów jak: „Miesiąc Przedsiębiorczości” w ZSZiO w Kartuzach. W szkole w której na co dzień pracuje prowadzi koło rachunkowości i finansów.W przedmiotach tych jest organizatorką wielu konkursów szczebla szkolnego i okręgowego. Była inicjatorką rozszerzenia oferty edukacyjnej szkoły na technikum informatyczne i technikum organizacji reklamy, a od 2010 r. opracowuje program praktyk zawodowych dla ekonomistów w programach Leonardo da Vinci i Erasmus plus.

Nie tylko edukacja szkolna

Małgorzata Klasa mocno udziela się na rzecz środowiska lokalnego. Inspiruje i zachęca uczniów do poznawania małej ojczyzny, propagując i organizując obozy naukowe, piesze rajdy po Kaszubach, wycieczki turystyczno-krajoznawcze i ciekawe konkursy tematyczne związane z regionem. Jest współpracownikiem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby, gdzie pracuje jako ekspert z dziedziny księgowości. Małgorzata Klasa otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Wyróżnienie Marszałka Województwa Pomorskiego, a także Nagrodę Kuratora Oświaty, oraz Nagrodę Ministra Edukacji w 2017 r. BM

 

 

 

Komentarze