Kultura Powiat kartuski Samorząd

MARIUSZ FLORCZYK PREZESEM RADY NGO POWIATU KARTUSKIEGO

W dniu 24. listopada w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach odbyło się pierwsze spotkanie Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego VI kadencji. Głównym punktem spotkania był wybór przewodniczącego i sekretarza rady.

Wcześniej, bo 9. listopada odbyły się wybory do rady. Spośród 12 kandydatów, przedstawiciele organizacji pozarządowych wybrali siedem osób. W radzie znaleźli się: Zyta Górna – Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego, Piotr Chistowski –Chmielno NON-STOP, Alicja Domaschke – ZPiT Kaszuby, Joanna Czerwionka – Damroka Chmielno, Błażej Plichta – OSP Goręczyno, Urszula Sobiecka – KGW Niestępowo, Mariusz Florczyk – Fundacja Słoneczne Wzgórze. Na przewodniczącego rady jednogłośnie wybrany został Mariusz Florczyk, natomiast sekretarzem na kolejną kadencję wybrano Piotra Chistowskiego. Przez ostatnie trzy kadencje, radzie przewodniczył Dariusz Zelewski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Jedynki w Kartuzach, który zrezygnował z kandydowania w wyborach.

Nowa rada – ambitne cele

Podczas spotkania wyznaczono również kierunki działań na najbliższą przyszłość. Wprawdzie nie było jeszcze spotkania na którym nakreślono by konkretny plan działania na najbliższą kadencję, ale jak zapewnił nas Mariusz Florczyk, jeszcze przed świętami rada zbierze się i postanowi jak efektywnie wykorzystać okres świąteczny w promowaniu działalności organizacji pozarządowych. Poza tym skupi się głównie na wspomaganiu organizacji w pozyskiwaniu środków na prowadzenie ciekawych inicjatyw, na prowadzeniu kampanii informacyjnych przybliżających efekty działalności tych organizacji. Gotowa będzie także na koordynowanie wszelkich zabiegów połączonych inicjatyw kilku organizacji, przy pozyskiwaniu środków na ciekawe projekty służące lokalnym społecznościom.

B.Mielnik

Komentarze