Wokół nas

Medale i legitymacje dla jubilatów

W czwartek 29 grudnia w „Karczmie na Stromej” w Sulęczynie wójt Bernard Grucza spotkał się z jubilatami aby świętować Złote oraz Diamentowe Jubileusze małżeńskie par zamieszkałych w gminie Sulęczyno.

Jak co roku jubileusze półwiecznego pożycia małżeńskiego postanowiono uczcić w sposób szczególny i niezwykle uroczysty. Był obiad, toast przy lampce szampana, a całą uroczystość uświetnił występ kapeli.

Wójt gminy Bernard Grucza wraz z Bogumiłą Paszylk kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego oraz wiceprzewodniczącym Rady Gminy Sulęczyno Bogdan Malek wręczyli jubilatom pamiątkowe medale przyznane przez Prezydenta RP. Świętujące pary odbierały też okazałe podarunki i symboliczne bukiety kwiatów. Nie zabrakło też wielu życzeń na kolejne wspólne lata.

– 50 i 60 lat temu pełni odwagi stanęliście do nowego życia. Życie nauczyło Państwa wiele. Nauczyło was szanować związek małżeński. Dziś zapewne, kiedy myślą sięgacie wstecz i rozważacie swoje 50 i 60 lat waszego wspólnego pożycia małżeńskiego, zapewne nikt z Państwa nie żałuje tych wspólnie przeżytych dni, bo wiecie, że te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku dwojga sobie bliskich, kochających się osób. Jesteście wzorem dla tych osób, które dopiero decydują się związać węzłem małżeńskim i założyć nową rodzinę – mówiła kierownik USC w Sulęczynie, Bogumiła Paszylk.

Komentarze