OSP Powiat kartuski Wokół nas

,,MEDIA ROZDMUCHAŁY SPRAWĘ”

-Nie było żadnego pożaru – podkreśla  Karol Góralski,  prezes zarządu PCZ – to media rozdmuchały sprawę.- Okazuje się, że pożaru , o którym wczoraj doniósł jeden z kartuskich portali  w ogóle nie było.

Fakty są następujące. Jak informuje nas prezes PCZ w szpitalu przeprowadzony miał być remont dachu, który przeciekał. Z tego powodu zdecydowano się na położenie nowej papy. Swąd podgrzewanego materiału dostał się do środka budynku
– Prewencyjnie została wezwana straż pożarna, by sprawdzić, czy nie pali się wewnątrz dachu.  Strażacy przekonali się, że zarówno naocznie jak i za pomocą przyrządów nie można wykryć ognia. Wszystko było w porządku.  Media niepotrzebnie rozdmuchały sprawę – podsumowuje Karol Góralski.
Komentarz od redakcji

Ten nieszczęsny news kartuskiego portalu obnaża prawa, które rządzą dziś w mediach elektronicznych. Być pierwszy – to najważniejsze! Wyprzedzić konkurencję, nawet o te symboliczne 10 minut, ale być pierwszym, bo wtedy liczyć będzie się tylko ,,mój” news. To ,,u mnie” będą wejścia i komentarze.
Nieważna jakość informacji. Nie ma czasu na jej sprawdzanie. Byle być pierwszym. Stare dobre zasady, aby przed publikacją sprawdzić informacje u źródła odchodzą.

Komentarze