OSP

MIECHUCINO. ZEBRANIE OSP

Podsumowanie roku i zmiany kadrowe

Rok 2017 był dla OSP Miechucino rokiem szczególnym. Jednostka obchodziła bowiem jubileusz 90-lecia istnienia. Zebranie podsumowujące ten rok też miało szczególny charakter, bo na nim dwóch najważniejszych strażaków złożyło rezygnację z pełnionych funkcji.

Miechucińscy ochotnicy podsumowali ubiegły rok w niedzielę 18 lutego. Zebranie rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego w maju dh Brunona Trepczyka.

Statystyka

Jednostka liczy 78 członków zwyczajnych i 5 honorowych Ma 15-osobową drużynę kobiecą i dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze – chłopięcą 10- i dziewczęcą 8-osobową. Jednostka brała udział w 64 akcjach, w tym 15 razy wyjeżdżała poza teren gminy. 6 razy gaszono pożary, 58 razy były to wyjazdy do innych miejscowych zagrożeń. Straż bardzo dobrze wypadała w gminnych turniejach sportowo-pożarniczych. Drużyna czynna i dziewczęca zajęły I miejsca w swoich kategoriach, natomiast drużyna chłopięca jest II w gminie.

Po przedstawieniu sprawozdań finansowego i Komisji Rewizyjnej druhowie jednomyślnie skwitowali Zarząd z ubiegłorocznej działalności. Zatwierdzili również plany finansowe i plan działania na rok 2018.

Odznaczenia i rezygnacje

Dwaj druhowie – Tomasz Grzenkowicz i Mariusz Dopke – zostali udekorowani Złotymi Medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa”. Dh Grzegorz Trepczyk za wyjazdy został wyróżniony strażackim kordzikiem.

Prezes jednostki dh. Mirosław Konkol złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Uzasadnił ją wypadkiem, po którym wciąż nie może się otrząsnąć. Komendant powiatowy odnosząc się do tej rezygnacji poprosił prezesa o powtórne rozważenie decyzji i podziękował mu za dotychczasową pracę.

Rezygnację z pełnionej funkcji złożył też naczelnik jednostki dh Stefan Wantke..

red.

Komentarze