Gmina Sierakowice Sport

MOJUSZ. I TURNIEJ BAŚKI POWIATU KARTUSKIEGO

W pierwszą sobotę grudnia w szkole podstawowej w Mojuszu zainaugurowano Ligę Kaszubskiej Baśki powiatu kartuskiego w sezonie 2017/2018. Kolejna druga runda zostanie rozegrana 13 stycznia 2018 roku.

W uroczystym rozpoczęciu sezonu udział wziął zastępca przewodniczącego Rady Gminy Sierakowice – Mirosław Kuczkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu – Danuta Pioch oraz prezes zarządu Federacji Kaszëbë Baszka Lës – Mirosław Ugowski.

– Cały cykl rozgrywek składać się będzie z pięciu turniejów, każdy będzie miał po 5 rund po 32 rozdania. Klasyfikacja będzie prowadzona zarówno indywidualna, jak i na najlepszą parę i drużynę. Nagrodą główną będzie telewizor za zwycięstwo w kategorii open – powiedział Mirosław Ugowski, który jednocześnie jest sędzią głównym rozgrywek.

Wszystkie turnieje rozegrane zostaną w podstawówce w Mojuszu, w soboty o godz. 15. Patronat honorowy nad imprezą objął wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela.

– Życzę wszystkim, żeby im karta szła, każdy wygrywał, przegranych nie było – powiedział otwierając turniej Mirosław Kuczkowski.

Sobotni turniej

W pierwszym turnieju zwyciężył Zbigniew Dalecki – FC Sierakowice, drugie miejsce zajął Zenon Dawidowski – Nasz Dach Stężyca. Na najniższym stopniu podium uplasował się Ireneusz Felskowski – Leszczyna. Rywalizację par wygrali Kazimierz Labuda i Zbigniew Dalecki z FC Sierakowice. Najlepszym zespołem w turnieju okazał się FC Sierakowice. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: Leszczyna i Słupia Sulęczyno. W rozgrywkach kaszubskiej Baśki zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Powiatu Kartuskiego.

BM

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze