Wokół nas

MŚCISZEWICE ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA

Czy zdążą do września?

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ta inwestycja budzi ogromne emocje od samego początku. Najpierw swoją koniecznością, później dostarczyła radości z ekstra pozyskanych środków, a teraz dostarcza bólu głowy inwestorowi z powodu opóźnień.
Przedszkole w Mściszewicach powinno być już dawno rozbudowane, bo ta część gmina szybko rozwija się, przybywa mieszkańców równie tych najmłodszych. Na przeszkodzie stał za mały budżet samorządu. Uruchomienie salki przedszkolnej w budynku miejscowej OSP było tylko rozwiązaniem tymczasowym.

Start z przygwizdem

Kiedy więc wpisano inwestycje w budżet 2016 roku wszyscy się ucieszyli – mieszkańcy i samorząd. Radość tego drugiego była tym większa, że udało się pozyskać dodatkowe środki na inwestycję z rezerwy rządowej.
– Szukałem wszędzie. Zwróciłem się także do Pani Premier Beaty Szydło i ku mojemu zaskoczeniu udało się – wspomina w maju jeszcze z emocjami w głosie wójt Bernard Grucza.
Poprzez wojewodę Dariusza Drelicha gmina otrzymała 1 mln zł jesienią ubiegłego roku. W międzyczasie trwały prace ziemne, budowa fundamentów i konstrukcji nowego budynku. Problem jest o tyle złożony, że inwestycja wymaga wkomponowania nowych pomieszczeń w istniejący już budynek i dobudowę nowych gdzie będą dodatkowe salki lekcyjne.
– Zależało mi aby z pierwszej transzy zbudować fundamenty, a z kolejnej dokończyć inwestycje – tłumaczy finansowanie prac włodarz Sulęczyna.

Więcej informacji na ten temat w nowym wydaniu Kuriera Kaszubskiego z dn. 25 lipca.

Komentarze