Gmina Liniewo

Muzyczna zabawa w Liniewie

Liniewo. Festiwal sierpniowy.

Już 15. sierpnia na placu przy urzędzie gminy odbędzie się Festiwal Sierpniowy. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji – konkursy, występy muzyczne i zabawę taneczną.

Impreza rozpocznie się już o godzinie 15. Wtedy to właśnie uznana grupa animatorska Forty Degres przeprowadzi serię gier i konkursów kierowanych nie tylko do najmłodszych uczestników festiwalu, ale również do młodzieży.

O godzinie 17 na scenie pojawią się artyści ze Starogardu Gdańskiego. Artyści otworzą muzyczną część festiwalu. Po nich wystąpi Teatr Muzyczny Hals. Jest to uznana grupa, z ponad ćwierćwieczną tradycją. Założycielem, scenarzystą i reżyserem większości spektakli i programów jest Mirosław Rymarz – aktor, piosenkarz, reżyser. Stroną muzyczną spektakli i programów estradowych zajmuje się Jan Mazur – instrumentalista i kompozytor. Grupa występuje z programami satyrycznymi, programami dla dzieci i estradowymi. W Liniewie zaprezentują spektakl ,,Piosenka jest dobra na wszystko”. To rewia największych polskich przebojów z przed wielu lat. Obszerne fragmenty piosenek ułożone są w krótkie wiązanki, a zbitki słowne tekstów, tworzą żartobliwy kontekst tych utworów, dostarczając widzowi wiele zabawnych skojarzeń. Największe polskie przeboje przypominające lata 50-te, 60-te i kolejne aż do lat 90-tych ubiegłego wieku.

Imprezę zakończy występ zespołu disco-polowego VOXER, który poprowadzi zabawę taneczną.

 

Komentarze