Powiat kartuski

Muzycznie i ze smakiem

Region. Pierwsze dożynki

15 sierpnia odbędą się już pierwsze dożynki – parafialne w Wygodzie Łączyńskiej i sołeckie w Mściszewicach. W obu miejscowościach rozpoczną się Mszą Świętą o godz.11.30.

Parafia św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej obchodzi tego dnia swój odpust. Już po raz siódmy towarzyszyć mu będzie Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy – festyn pełen muzyki i produktów regionalnych, a w szczególności kaszubskich przysmaków serwowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich. Jest to świetna okazja do zaprezentowania aktywności różnorodnych grup mieszkańców parafii.

Program dożynek rozpoczyna o godzinie 11.30 uroczysta Msza Święta, podczas której parafianie podziękują za tegoroczne zbiory. Tuż po tym nastąpi oficjalne otwarcie jarmarku. Jego oferta z pewnością usatysfakcjonuje każdego. Harmonogram przewiduje występy zespołów muzycznych i solistów z parafii i okolic. Całe rodziny będą mogły zmierzyć w różnorodnych konkursach i zabawach. Tradycyjnie odbędzie się też konkurs na „Najsmaczniejszy Produkt Dożynkowy”. Jak co roku zakończy się on muzyczną biesiadą.

Dożynki sołeckie

W tym samym czasie odbędą się też dożynki sołeckie w Mściszewicach, współorganizowane przez sołtys Marię Stencel, parafię WNMP w Mściszewicach a także wieś Łosienice. W trakcie uroczystej mszy świętej zostanie poświęcona korona żniwna, następnie odbędzie się przemarsz na plac dożynkowy z akompaniamentem mściszewickiej orkiestry dętej. Program przewiduje pokaz maszyn rolniczych oraz zabawę taneczną.

S.SZ

 

Komentarze