Wokół nas

Nadeszły wakacje

W końcu, po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, uczniowie z całej Polski mogą cieszyć się zasłużonym, dwumiesięcznym wypoczynkiem.  W piątek 22. czerwca w kartuskich szkołach uroczyście podsumowano miniony rok szkolny.

Ostatni dzień przed wakacjami jest okazją, by wyróżnić najlepszych i najpilniejszych uczniów. Wszystko to odbyło się podczas uroczystych gal, na których nie zabrakło sztandarów i hymnu państwowego.  Uczniowie, którzy osiągnęli średnią co najmniej 4,75 otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem.

W Kartuzach nie brakuje zdolnej i inteligentnej młodzieży. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało kilkudziesięciu uczniów z naszych szkół. Rekordzistka – uczennica technikum w ZSZiO na Wzgórzu Wolności osiągnęła średnią 6.0! Na Wzgórzu zakończenie roku nie było jednak jedynie okazją do rozdania świadectw. Podczas gali nagrodzono także osoby biorące udział w konkursach i uczestników projektów. Dyrektor szkoły Grażyna Maczulis zachęcała wszystkich, by brali przykład z wyróżnionej młodzieży i wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku nagrodzonych będzie jeszcze więcej.

Jednak teraz jest już to historią. Rok szkolny został zakończony, a my życzymy wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji, po których uczniowie powrócą do szkół z nowym zapasem sił.

Komentarze