Gmina Dziemiany

Nagrody, podziękowania i doskonała zabawa

Dziemiany. „Dni Dziemian”

Dwudniowa impreza ma w swojej ofercie coś dla każdego.  Jej głównym punktem było nadanie tytułu honorowego „Osobowość Roku 2017 Gminy Dziemiany”. Do tego mnóstwo dobrej, różnorodnej muzyki i bogata oferta dla najmłodszych.

Dni Dziemian to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w gminie. Corocznie przybywają tu nie tylko mieszkańcy, ale także przebywający na terenie gminy i okolic turyści.

Pamiętali o bohaterstwie strażaków

Tradycyjnie obchody rozpoczęły się od uhonorowania osobowości roku. W tym roku samorząd postanowił docenić bohaterstwo i oddanie strażaków walczących w ubiegłorocznej nawałnicy. Laudacje dla nich odczytał Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Rolbiecki. W imieniu OSP Trzebuń nagrodę odebrał sołtys wsi i jednocześnie prezes jednostki Mieczysław Jenta, zaś przedstawicielem jednostki dziemiańskiej był Zenon Główczewski.
-Bardzo cieszę się z otrzymanej nagrody. Wydarzenia ubiegłego roku były dla nas prawdziwym testem. Przybyły tu jednostki z całego kraju, my byliśmy odpowiedzialni za kierowanie nimi. Przecież nikt nie zna lepiej przebiegu dróg czy linii energetycznych, niż  strażacy lokalnego OSP – powiedział nam Mieczysław Jenta.

Muzycy i wędkarze

Od paru lat Dni Dziemian to przede wszystkim święto muzyczne. Po rozdaniu nagród odbył się konkurs na ,,Dziemiańską nutkę”, gdzie amatorzy śpiewu prezentowali swoje umiejętności wokalne w różnych gatunkach muzycznych. Podczas kolejnego punktu programu wystąpiły gwiazdy Disco Polo. Na dziemiańskiej scenie zaprezentowali się Dejw, Exaited, Etna, Maczo i Drezdenko Kubas . Imprezę zakończyła dyskoteka pod chmurką.

Wójt Gminy Dziemiany Leszek Pobłocki został obdarowany przez Dziemiańskie Koło Wędkarzy wędkarskim kapeluszem. Mieli oni na celu popularyzację tego rodzaju aktywności i całej kultury wędkarskiej.

Na marynarską nutę.

Drugi dzień festynu rozpoczął się od serii konkursów zabaw i gier dla dzieci. Najmłodsi licznie stawili się do rywalizacji. Następnie zgromadzeni przeżyli podróż w czasie podczas pokazu rycerskiego pod hasłem ,,Kaszuby w średniowieczu. Średniowiecze na Kaszubach”. Imprezę zamknęły występy zespołów szantowych. W Dziemianach zagrali Ciągle na fali, Tomek Kurenda oraz Marcin Magdziar. Koncerty odbyły się pod hasłem ,,…gdy jest pogoda – szumi woda…”

KL

Komentarze