Powiat kartuski Szkolnictwo

NAGRODY STAROSTY DLA WYRÓŻNIAJĄCYCH SIĘ NAUCZYCIELI

12. października w hotelu Pod Orłem odbyły się powiatowe uroczystości związane ze świętem Dnia Nauczyciela, obchodzonym w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Starosta Janina Kwiecień wręczyła nagrody, kwiaty i dyplomy pracownikom kartuskiej oświaty.

 

Oprócz pani starosty w nagradzaniu zaproszonych nauczycieli i pracowników oświaty udział wziął wicestarosta Bogdan Łapa, przewodniczący rady powiatu Mieczysław Woźniak oraz dyrektor wydziału edukacji starostwa powiatowego Jolanta Tersa. Obecni byli także radni powiatu.

Zaproszeni zostali nie tylko  dyrektorzy, byli dyrektorzy i nauczyciele ale także pracownicy administracji i obsługi szkół, przedstawiciele związków zawodowych i nadzoru pedagogicznego. Nagrody starosty otrzymało dwadzieścia siedem osób z jedenastu szkół i placówek oświatowych, prowadzonych przez samorząd powiatu kartuskiego. Oprócz nauczycieli wyróżnieni zostali także specjaliści, konsultanci i doradcy wspomagający na co dzień uczniów i ich rodziny.

Zebrani goście wysłuchali przemówienia starosty J. Kwiecień zawierającego gratulacje i podziękowania dla wszystkich pracowników oświaty z podległych jednostek. Na zakończenie odbył się spektakle muzyczny.

 

B.Mielnik

Komentarze