Wokół nas

Nagrodzono najlepszych absolwentów

Sierakowice. Wręczenie stypendiów

Była to dziesiąta jubileuszowa gala wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie „Najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na terenie Gminy Sierakowice”. Na piedestale znalazło się pięć najzdolniejszych uczennic.

Wymagania postawione przed chętnymi do udziału w tym konkursie były wysokie: podstawowym kryterium była średnia w cyklu przekracząca 5,0. Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się ponadprzeciętnymi wynikami w konkursach i olimpiadach, a także zawodach sportowych.  Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sierakowice nagrody wręczono pięciu absolwentkom.

Królowe nauki

Niedawna zmiana w systemie polskiego szkolnictwa spowodowała, że do konkursu mogły zgłaszać się jedynie uczniowie, którzy skończyli gimnazjum. Wyróżnienia otrzymały cztery absolwentki: Weronika Kotłowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie, Patrycja Lubotzka i Wiktoria Arent ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej oraz Agata Spręga ze Szkoły Podstawowej nr. 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Mimo wysokich wyników tych absolwentek, najwyższa nagroda przypadła Karolinie Szulist ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Tym samym zyskała ona tytuł „Najlepszy z najlepszych”.

S.SZ

Komentarze