Gmina Sierakowice Konkursy Rolnictwo Wokół nas

NAJBEZPIECZNIEJSZE GOSPODARSTWO WOJEWÓDZTWA ZNAJDUJE SIĘ POD SIERAKOWICAMI

Poznaliśmy wyniki konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Pierwsze miejsce na etapie wojewódzkim i wyróżnienie na etapie krajowym zdobyło gospodarstwo Marii i Janusza Szczypiorów z podsierakowickiego Łyśniewa.

Choć oficjalne wręczenie nagród zaplanowano na 22 września na Agro Show w Bednarach, już w środę 13 września z gratulacjami do laureatów udali się przedstawiciele pomorskich organizatorów konkursu – kierownik kartuskiej Placówki Terenowej KRUS Krzysztof Kruszyński i kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kartuzach Stanisław Dudek. Były kwiaty, gratulacje i wspólne zdjęcie.

Gospodarstwo

Nagrodzone gospodarstwo ma ponad 40 hektarów i produkuje trzodę chlewną w cyklu zamkniętym – rocznie ok. 2500 tuczników. Jest to gospodarstwo nie tylko bezpieczne, ale i wydajne, a także piękne. Janusz Szczypior w 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Agroligii w województwie pomorskim, a rok wcześniej jego gospodarstwo też było najbezpieczniejszym na Pomorzu i w dodatku zdobyło I miejsce w konkursie „Piękna Wieś Pomorska”.

– Imponuje ten bruk. Dopiero z kosmosu, z satelity widać te piękne wzory. Nie wiem, kto je wymyślał, ale, jak się wbije w Google i ogląda to z wysokości wyglądają wspaniale – powiedział Krzysztof Kruszyński.

MW

Komentarze