Gmina Nowa Karczma Powiat kościerski

NOWA KARCZMA. KULTURA GMINA PROMUJE KSIĄŻKĘ SWEJ MIESZKANKI

Polonistka ze szkoły w Nowej Karczmie Ariadna Piepiórka wydała książkę „O księżycu z komina domu na wzgórzu”. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 10 lat.

Książka wydana przez Wydawnictwo „Skrzat” opowiada o chłopaku, który przeprowadził się z miasta na wieś, gdzie zaprzyjaźnił się z klasowym „dziwadłem” i poznał wielu nietypowych kolegów. Miejsce akcji – nieco tajemniczy i budzący lęk dom na wzgórzu – nadaje historii niezwykły klimat. Poetycka opowieść o nie dostrzeganej za co dzień magii życia oddziaływuje nie tylko na młodych czytelników.

Gmina jest dumna

Władze gminy postanowiły włączyć się w promocję opowiadania.

– Książkę napisałam już wcześniej. Zostałam przekonana do jej publikacji i rozesłałam do kilku wydawnictw. Po jakimś czasie przyszła odpowiedź z Wydawnictwa Skrzat. Kiedy już książka została wydana, w jej promocję włączyła się gmina. Gminna Biblioteka Publiczna zamówiła parę jej egzemplarzy, a także udostępniła ją na Facebooku – powiedziała nam autorka.

Kolejna publikacja – w planach

– W tej chwili kończę moją drugą książkę – poinformowała Ariadna Piepióra – Na razie nie zdradzę jej tytułu, bo jest to tytuł roboczy i jeszcze może się zmienić. Piszę książki dla dzieci, bo zawsze lubiłam takie książki czytać. Na razie wciąż nie mam własnych dzieci, z myślą o których mogłabym pisać. Można powiedzieć, że to ja jeszcze nie wyrosłam z takich lektur.

MW

Komentarze