Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Wokół nas

NOWE AKWARIUM, RZETELNA JAKOŚĆ BADAŃ

Gdy przyjdziecie do laboratorium w szpitalu, zobaczycie nowe akwarium, a wyniki Waszych badań będą rzetelne. Jak zawsze!

W poczekalni Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej z Bankiem Krwi w kościerskim szpitalu od lat podwodny świat cieszy oczy. Dzieciaki, które kiedyś przylepiały noski do ścianek akwarium już dorosły i teraz przyprowadzając swoje dzieci na pobranie krwi, tłumaczą, że dzięki rybkom wszystko o wiele mniej boli. Pękniętej ściany starego akwarium już nie dało się skleić, a więc Grażyna Stark, starsza rejestratorka medyczna, przez kilka dni przenosiła swoje podopieczne do nowego lokum.

– 19 lat temu, jak przyszłam do pracy w szpitalu, to akwarium już tu było. I tak zaczęłam się nim opiekować po pracy. – mówi pani Grażyna – Robię to, bo lubię, chyba już 12 lat. Wszystkiego nauczyłam się z książek, od początku. Korzeń z drzewa liściastego do nowego akwarium preparowałam z mężem w domu. Znaleźliśmy go w torfowisku wywiezionym przy okazji budowy obwodnicy i przygotowaliśmy tak, że nie zgnije w wodzie.

Nie tylko akwarium..

Szpitalne laboratorium słynie nie tylko z dużego i ładnie utrzymanego akwarium, ale przede wszystkim z bardzo wysokiej jakości usług oraz przystępnych cen. Można w nim wykonywać badania zlecone przez NFZ oraz zlecone prywatnie i zawsze mieć pewność, że pobrany materiał, czyli np. szybko psująca się krew, nie czeka, aż przyjedzie kurier i zabierze probówki w drogę do odległego miasta.

– Naprawdę zdarza się, że przychodzą do nas pacjenci, którzy robili badania w innych punktach i lekarze mieli do wyników zastrzeżenia. – mówi Anna Pałubicka, kierownik ZDLiM z Bankiem Krwi. – Bardzo skrupulatnie przestrzegamy zasad pobierania i przechowywania próbek materiału do badań. A że nic tak nie podnosi czujności, jak częste kontrole wiarygodności, więc poddajemy się im tak często, jak jest to wymagane. Na każdym etapie monitorujemy procesy: od pobrania próbki, aż do wydania wyniku, a właśnie poprawność wyników jest dla nas nadrzędną wartością. Nawet NIK, po bardzo szczegółowej kontroli, nie znalazł żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego Zakładu i wystąpienie pokontrolne było potwierdzeniem doskonałych efektów w procesie dbałości o najwyższą jakość badań i usług.

Wysoka klasa..

W ZDLiM z Bankiem Krwi badania wykonywane są przy pomocy wysokiej klasy analizatorów wykorzystujących najnowocześniejsze metody badawcze. Laboratorium wyposażone jest w dedykowany system informatyczny, który poprawia jakość pracy i skraca czas oczekiwania na wyniki.

Na stronie www.szpital-koscierzyna.pl (w zakładce Pozostałe jednostki wybrać należy Diagnostyka Laboratoryjna i Mikrobiologiczna z Bankiem Krwi; http://szpital-koscierzyna.pl/index.php/pl/pozostale-jednostki/diagnostyka-laboratoryjna-i-mikrobiologiczna) znaleźć można instrukcje dla pacjenta, czyli np. kiedy powinno się pobierać krew, jak pobierać mocz w zależności od badania i jak się przygotować do pobierania nasienia. Na stronie jest również cennik komercyjny.

W szpitalnym laboratorium pracownicy najuważniej wsłuchują się w głosy pacjentów, stąd ten nieustający nacisk, by każdy wynik był prawdziwy, by na jego podstawie lekarz mógł postawić rzetelną diagnozę.

nad. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze