Gmina Stara Kiszewa

Trzy nowe place zabaw i dwie siłownie

Gmina Stara Kiszewa. Inwestycje

Kosztem 149 tys. zł w gminie Stara Kiszewa powstają nowe place zabaw. W dwóch miejscach przy istniejących już placach zabaw zostały dostawione urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych.

 

O nowe place zabaw wzbogaci się Stara Kiszewa, Górne Maliki i Wilcze Błota Kościerskie. Inwestycja została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie wyniosło 94 tys. zł. Urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych zainstalowano w Nowych Polaszkach i Dolnych Malikach.

 

Dla lokalnej społeczności

 

W wyniku tej inwestycji place zabaw będą już we wszystkich sołectwach gminy. Teraz przy gminnych placach zabaw powstają siłownie zewnętrzne dla dorosłych.

– Place zabaw w Wilczych Błotach i Górnych Malikach będą ogólnodostępne. Natomiast w Starej Kiszewie ogólnodostępny plac zabaw już jest – mówi sekretarz gminy Andrzej Hinc – Budowa tego placu jest konsekwencją rozbudowy przedszkola. Dotychczas mieliśmy 60 przedszkolaków, teraz ta liczba wzrosła do 125. I do tego jeszcze 10 dzieci w żłobku. Budujemy więc plac zabaw z urządzeniami dedykowanymi tym najmłodszym grupom wiekowym. Dzieci będą tam bawić się pod okiem opiekunek. Jeśli chodzi o urządzenia przeznaczone dla dorosłych, to nazwa „siłownie zewnętrzne” jest trochę na wyrost. Raczej staramy się dostawiać pojedyncze urządzenia do istniejących placów zabaw, tak, by jeśli rodzic przyjdzie z dzieckiem, to ono mogło się bawić, a on w tym czasie ćwiczyć.

Takie urządzenia zamontowano już w Parku Jaśminowym w Nowych Polaszkach oraz przy blokach w Dolnych Malikach. W planach są dalsze.

MW

 

Komentarze