Gmina Stara Kiszewa Samorząd

NOWE SAMOCHODY NA ŚWIĘTEGO FLORIANA

Jak usłyszeli obecni na ostatniej sesji Rady Gminy Stara Kiszewa miejscowa OSP dostała nowy samochód. Jest to Steyr, używany, ale prawie nowy. Ma zaledwie 22 tys. km przebiegu. O samochód wzbogaciła się też straż z Konarzyn.

O zamiarze zakupu samochodu poinformował wójt Marian Pick na ostatniej sesji Rady Gminy. Samochód kosztował 120 tys. zł, z czego 20 tysięcy wyłożyli strażacy, a 100 tysięcy dała gmina.

Do Starej Kiszewy samochód został sprowadzony z Austrii. Jest już zarejestrowany, ale jeszcze nie w barwach straży. Mieści 9 strażaków, ma napęd na 4 koła, zbiornik na 3 tys. l wody. Ma autopompę z szybkim natarciem. Wkrótce zostanie pomalowany i – jak usłyszeliśmy od prezesa Zarządu Gminnego OSP druha Józefa Czapiewskiego – 4 lub 5 maja nastąpi oficjalna uroczystość przekazania go strażakom.

Obchodzą św. Floriana

W Starej Kiszewie nie są organizowane obchody dnia św. Floriana. Miejscowi strażacy są zaproszeni do Konarzyn.

– 6 maja wyjeżdżamy do Konarzyn. Będzie tam uroczystość z okazji św. Floriana. Msza, podziękowania dla strażaków i poświęcenie samochodu. Ale to jest znacznie gorszy samochód: stara „renówka” – mówi prezes Józef Czapiewski – Dlatego chciałbym naszą uroczystość zorganizować wcześniej: 4, albo 5 maja.

Obie uroczystości – w Starej Kiszewie i Konarzynach będą miały część religijną obejmującą mszę św. i poświęcenie samochodu. Później będzie spotkanie w strażackim gronie z podziękowaniami i dyplomami dla strażaków i poczęstunkiem

MW

Komentarze