Gmina Kartuzy Kultura

OBCHODY DNIA BIAŁEJ LASKI

Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach świętowało 55-lecie działalności. Uroczystości związane z jubileuszem odbyły się dwunastego października.

Rocznica była okazją do szerszego spotkania członków koła, którzy mieli okazję wspólnie świętować, wymienić poglądy i poznać plany związku na najbliższy okres. Program obchodów został zainaugurowany mszą świętą w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach. Następnie wszyscy przenieśli się do restauracji Gościniec Kaszubski, gdzie nastąpiła oficjalna część uroczystości. Prezes koła powiatowego Janina Doba dokonała podsumowania działalności z uwzględnieniem ostatnich dwóch lat oraz przedstawiła zamierzenia na następny rok.

Ważne przesłanie społeczne

Koło powiatowe ma duże sukcesy w przełamywaniu barier swoich członków. Poprzez proste formy aktywizacji, np. wyjazdy na basen do Kościerzyny, pozwala swoim podopiecznym na odzyskanie radości życia i normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jednak zarząd powiatowego koła nie ogranicza się tylko do najprostszych form uaktywnienia swoich podopiecznych. Organizuje bowiem także tematyczne i edukacyjne wycieczki o charakterze rehabilitacyjno-integracyjnym. W ciągu ostatnich dwóch lat członkowie koła mieli okazję podróżować śladami Unii Lubelskiej, mi.in. do Lublina, Zamościa, Nałęczowa, Zwierzyńca czy Kazimierza Dolnego. Dużym zainteresowaniem członków koła cieszyły się także wycieczki z cyklu: poznajemy naszą stolicę, oraz wyjazdy do Szczyrku, Krynicy Górskiej czy Ustronia Morskiego. Wszystkie te formy aktywności cieszą się dużą popularnością i pomagają w sposób wyraźny poczuć się naszym podopiecznym osobami w pełni sprawnymi.

B. Mielnik

Komentarze