Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Sport Wokół nas

Obejrzyjmy razem Mundial w Kościerzynie

 

Wczoraj rozpoczęła się najważniejsza impreza piłkarska- Mistrzostwa Świata. 32 drużyny z całego globu, stanęły naprzeciw siebie, by rywalizować o światowy czempionat. Dzięki staraniom KOSIR-u oraz Urzędu Miasta Kościerzyna, możemy wspólnie cieszyć się piłkarską ucztą na miejskim rynku.

W Kościerzynie już od wczoraj stoi telebim, na którym wszyscy fani futbolu mogą obserwować zmagania swoich idoli. Miejsce to nie jest jednak Strefą Kibica. Jak usłyszeliśmy, dziś aby operować tą nazwą trzeba spełnić pewne wymogi, w tym finansowe. Jak powiedział Jan Dittrich dyrektor kościerskiego Domu Kultury budowa ,,Strefy Kibica” jest kosztowna.  W jej miejsce powstała Strefa Pokazu Publicznego.
Stworzenie tego też pochłonęło niemałe środki. Kupno telebimu łącznie kosztowało 43 tys. zł., a do tego doszła opłata transmisyjna, którą organizatorzy musieli zapłacić Telewizji Polskiej za prawo do relacjonowania meczy. Cała reszta już była – kościerski rynek już od kilku tygodni jest pięknie zagospodarowany ogródkami letnimi. Mamy nadzieję, że śladem Kościerzyny pójdą kolejne miejscowości i miasta, a fani futbolu będą mogli cieszyć się meczami w dużym gronie w całym powiecie.

Są wady…

Niestety, fakt iż są to pokazy publiczne, a  nie Strefa Kibica jest przyczyną różnego rodzaju niedogodności. Najgorsze jest to, że w tego rodzaju miejscach nie może być prowadzona działalność komercyjna. Oznacza to, że możemy zapomnieć o zakupie gadżetów piłkarskich czy przekąsek, które wydają się być niemal niezbędnym elementem takich widowisk.

…ale i zalety

Są jednak także plusy. Przede wszystkim, wejście do strefy jest darmowe. Dzięki temu możemy cieszyć się meczami na najwyższym poziomie za darmo.  Poza tym organizatorzy planują transmitować dwa mecze dziennie, w tym naturalnie wszystkie spotkania naszej kadry.

 

KL

Komentarze