Gmina Sierakowice Szkolnictwo

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SIERAKOWICKIM ZESPOLE

Pierwszy miesiąc nauki już za nami. Trzeba przyznać, że wrzesień szkoła pożegnała w sposób wyjątkowy – po raz pierwszy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wraz z Branżową Szkoła I Stopnia i Zasadniczą Szkołą Zawodową włączyły się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem Dzień Głośnego Czytania.

Święto dedykowane Janinie Porazińskiej, autorce książek dla dzieci i młodzieży, obchodzone jest 29 września, czyli w dzień urodzin pisarki.

Tegoż dnia na holu zgromadziła się społeczność szkolna,  którą powitali prowadzący imprezę: Agnieszka Wenta z kl. III LO i Przemysław Bulczak z kl. IV TA. Następnie dyrektor BSIs i ZSZ w Sierakowicach – Krystyna Formela podzieliła się swoimi refleksjami na temat znaczenia książki w życiu młodego człowieka, który wciąż poszukuje wartości. Czytanie otwiera człowieka na świat duchowy, pozwala zdystansować się do otaczającej rzeczywistości.

Następnie uczniowie głośno czytali „Lorda Jima”. Mogli – choć na chwilkę – zapomnieć o codzienności i przenieść się do świata bohaterów książki Josepha Conrada.

W części zamykającej wydarzenie Marzena Majcher – wicedyrektor ZSP w Sierakowicach podziękowała organizatorkom za propagowanie czytelnictwa, młodzieży za czynny udział w akcji – prawdziwy dialog z książką.

Warto dodać, że inicjatorką imprezy była Natalia Formela – bibliotekarka BSIs, która we współpracy z nauczycielem-bibliotekarzem ZSP, Mariolą Leszczyk oraz nauczycielami języka polskiego wspólnie zorganizowały to kulturalne przedsięwzięcie.

nad. M. Leszczyk – ZSP Sierakowice/opr. red.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze