Gmina Liniewo

Orle. Open Liniewo Festiwal

Miejsce dobrej integracji mieszkańców

Na tegoroczny liniewski opener do Orla zawitało liczne grono mieszkańców gminy, okolicy i przybywających tu turystów. Oferta festynu pozwoliła dobrze spędzić czas całym rodzinom od obiadu po wieczór.

Wczesne popołudnie wypełniły występy uzdolnionej młodzieży z liniewskiego GOK-u pod czujnym okiem dyrektor Lucyny Piwowarczyk. Przysłuchiwała się temu spora grupa uczestników festynu. Niektórzy woleli atrakcje namiotów handlowych czy gastronomicznych.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. Od samego początku dzieci bawiły się wspólnie z animatorami z Fabryki Imprez. Młodzi uczestnicy zabaw mogli wygrywać drobne upominki i słodycze. Równolegle do zabaw z animatorem, dzieci mogły spędzać czas na dmuchanym placu zabaw.

– Na razie nie jest za wiele publiczności, bo dużo osób jest w polu, przyjadą na wieczór – mówi zabezpieczająca imprezę druhna.

Wielu dla wszystkich

Jak usłyszałem od niej dla potrzeb festynu zaangażowanych zostało wielu strażaków z jednostek OSP z Liniewa, Wysina, Głodowa i Lubieszyna. Zabezpieczali imprezę.

Dla uczestników festynu została przygotowana grochówka. Jak zawsze ugotowała ją pani Genia. Po występach na scenie przyszedł czas na akrobatki z grupy Acro Jelt – uczestniczki Mistrzostw Świata w Chinach. Artystki zachwyciły zgromadzonych pokazem i ekwilibrystycznymi figurami.

Po nich na scenie pojawił Damian Holecki – uznany piosenkarz i pianista, zdobywca dwóch złotych płyt. Gwiazda polskiej sceny poderwała publikę. Gwiazdą wieczoru był jednak zespół After Party. Muzycy zagrali najbardziej znane przeboje disco-polo. Publiczność tańczyła i śpiewała wspólnie z artystami.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna prowadzona przez zespół Akord. Festiwal zakończył się dopiero o 3 rano.

KL

 

Komentarze