Wokół nas

Trzy osoby poważnie poparzone

43-letnia matka i jej 2-óch synów w wieku 15-stu i 18-stu lat – to ofiary tragicznego zdarzenia, do którego doszło w Brodnicy Górnej (gm. Kartuzy). Wszyscy doznali poważnych poparzeń w wyniku pożaru samochodu osobowego.

Do tragicznego zdarzenia doszło na początku zeszłego tygodnia w Brodnicy Górnej (gm. Kartuzy). 43 letnia kobieta przyjechała do domu i wprowadziła auto do garażu w budynku. Po chwili, najprawdopodobniej – jak później ustalono – przez zwarcie instalacji elektrycznej, pojawił się ogień. 43-latka wraz ze swoimi dwoma synami – 15-latkiem i 18-latkiem – podjęli próbę ugaszenia ognia. Postanowili również wypchnąć auto z garażu. Wówczas jednak doszło do wybuchu w komorze silnika. Kobieta i jej synowie zostali poparzeni.

Zwarcie w komorze silnika?

Jak już wspomnieliśmy, według wstępnych ustaleń strażaków doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w komorze silnika. Nie wyklucza się też rozszczelnienia instalacji gazowej. Kiedy druhowie przybyli na miejsce zdarzenia, spalony pojazd stał już poza budynkiem jednorodzinnym. Poszkodowaną rodzinę zabrano do szpitala. Poparzony 15-latek został przetransportowany śmigłowcem do placówki w Gdańsku.
Straty ogółem oszacowano na kwotę 1000 złotych. U poszkodowanych stwierdzono poparzenia II stopnia.

fot-auto-2

Komentarze