Gmina Somonino

Ostrzyce. Sporty wodne

Nikodem i Marek Formella najlepszym duetem

W niedzielę 1. lipca 26 załóg stanęło na starcie IV Mistrzostw Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych. Uczestnicy startowali w 3 kategoriach – dorośli, dzieci oraz rodzic z dzieckiem.

Wśród dorosłych uczestników imprezy najlepszy okazał się duet Tomasza Kalinowskiego i Jakuba Formelli. Za ich plecami ulokowali się Mateusz Formella i Piotr Cyrzan, zaś trzecie miejsce na podium przypadło duetowi mieszanemu – Natalii i Tomaszowi Wojciechowicz.

 

Zmagania najmłodszych

 

Najwięcej emocji przyniosły wyścigi dzieci, głośno dopingowanych przez rodziców. Pierwsze miejsce trafiło do rodzeństwa Laury i Filipa Wojciechowicz. Kolejne lokaty zdobyli Maciej Kur i Nikodem Formella oraz  Adam Pałubicki i Kajetan Pałubicki.

 

Niedzielne zmagania zakończyły wyścigi par mieszanych – rodziców z dziećmi. Jako pierwsi na metę przybyli Jacek i Tadeusz Kupski. Dosłownie chwilę po nich do celu dotarły Amelia Miller i Ewa Weiss – Miller. Jako trzeci u celu zameldowali się Nikodem i Marek Formella.

 

K.L

Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody m.in. weekend w Centrum Rekreacji „U Stolema”, wejściówki na park linowy w Centrum Rekreacji „U Stolema” oraz nagrody pieniężne.

Organizatorem IV Mistrzostw Kaszub w Wyścigach na Rowerkach Wodnych był Klub Sportowy „Stolem”, Centrum Rekreacji „U Stolema” w Ostrzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie oraz Stowarzyszenie Przyjazna Wieś Kaszubska w Somoninie . Sędziami byli Marcin Kloska oraz Maciej Maćkowski.

Komentarze