Kultura

OSTRZYCE WESELNE GRANIE I KNIEJA 2017

Publika dopisała i otrzymała dwa dni dobrej zabawy

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

To jedna z czołowych letnich imprez somonińskiego GOK-u. Pomyślana, aby dać tu odpoczywającym i miejscowym okazję do dobrej zabawy oraz przyciągnąć do Ostrzyc nowych letników. Jak widać na zdjęciach organizatorom ten cel udało się osiągnąć.

Po ulewach z dni poprzednich, w piątkowe popołudnie nad Ostrzycami zaświeciło słońce. Pogoda w przypadku plenerowych wydarzeń jest czynnikiem najważniejszym. Organizatorzy odetchnęli. O frekwencję dyrektor Marian Kowalewski nie martwił się.
-Jesteśmy spokojni. Ta impreza zawsze przyciąga tłumy. Ludzie chcą po prostu dobrej, niedrogiej zabawy. Weselne Granie im to gwarantuje – tłumaczył dyrektor GOK-u.

Tłumy pod namiotem i przed sceną

Słowa organizatora sprawdziły się. Już od 19 wszystkie ławy były zajęte. Zaczęło brakować miejsca nawet obok namiotu. Przestrzeń wokół niego wypełniały różnorodne stanowiska i kramy. Wśród nich oferta KGW Sławki z produktami tradycyjnej kuchni kaszubskiej. Regionalne przysmaki oferował też Marek z Kościerzyny
– Jesteśmy tutaj co roku. Lubimy tu przybywać. Wydaje mi się, że jest to jedna z większych imprez na Kaszubach, przybywają tu zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni. Udzielamy się niemal na wszystkich imprezach organizowanych przez somoniński GOK.
Od pierwszych tonów kapeli przestrzeń pomiędzy sceną a namiotem wypełnili tańczący. Z każdą godziną ich przybywało. Wydaje się, że plac jest już za mały na tę imprezę.
-Bawimy się świetnie. Naprawdę niewiele nam potrzeba. Ta muzyka nas unosi – wykrzyczała jedna z tańczących w kółeczku pań, które odpoczywają w Gołubiu.

Więcej informacji na ten temat w nowym wydaniu Kuriera Kaszubskiego z dn. 25.07

Komentarze