Inwestycje Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Wokół nas

OTWARCIE OBWODNICY Z POŚLIZGIEM

Wciąż nie ma terminu otwarcia kościerskiej obwodnicy. Ostatnie prace wydłużyły się z powodu intensywnych deszczy, które podmyły skarpy i uszkodziły zbiorniki retencyjne. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycja ma zostać otwarta na początku października. 30 września z obwodnicy będą mogli skorzystać biegacze i rowerzyści.

30 września władze miasta wraz z GDDKiA organizują Dzień Otwarty Obwodnicy. Odbędzie się tam piknik rodzinny i Kościerskie Biegi Uliczne. Na obwodnicy będzie można wtedy pojeździć na rolkach, rowerze czy deskorolce.

Przeszkodziły deszcze

Inwestycja, po ponad dwóch latach prac, jest już prawie gotowa. – Sierpniowe deszcze sprawiły, że część skarpy została uszkodzona i w tej chwili wykonawca stara się te wszystkie rzeczy odbudować – mówi Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA. Opóźnienia nie są duże, bo otwarcie dla ruchu ma nastąpić na początku października. – Czekaliśmy na nią 30 lat, to i poczekamy parę dni dłużej – uspokaja Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny.

Błąd ortograficzny na tablicach

Na obwodnicy stanęły już znaki i tablice informacyjne. Tyle, że w nazwie miasta w wersji kaszubskiej popełniono błąd ortograficzny. Zamiast Kòscérzna napisano Kòsciérzna. – Wykonawca popełnił ten błąd, ale nowe tablice są już zamówione i przed otwarciem będą wymienione – zapewnia Piotr Michalski. – Tego typu błędów jest trochę więcej i zwracamy na nie uwagę GDDKiA – dodaje Michał Majewski, który zaprasza mieszkańców na Dzień Otwarty. – Odbędzie się on na wysokości ulicy Plebanka. Przed południem odbędą się tam Kościerskie Biegi Uliczne, a po południu piknik rodzinny.

ad

Komentarze