Sport

Pępowo. „Auto Miras” z programem edukacyjnym Konkurs Wiedzy o Motoryzacji

W siedzibie przedsiębiorstwa „Auto Miras” w Pępowie (gm. Żukowo) rozstrzygnięty został konkurs dla gimnazjalistów, dotyczący wiedzy o motoryzacji. Do wygrania były atrakcyjne nagrody sprzętowe.

 

Firma „Auto Miras” z Pępowa (gm. Żukowo) jako jedna z pierwszych w powiecie wdraża specjalny program edukacyjny, mający na celu popularyzacje zawodów, związanych z mechaniką samochodową. Prezes przedsiębiorstwa Mirosław Makurat zwraca uwagę na to, że stworzenie warunków do edukacji młodzieży to odpowiedź na potrzeby rynku pracy.

glowne1

Świat motoryzacji od kuchni

 

-Dzięki kadrze wykwalifikowanych specjalistów kształcimy młodocianych pracowników, oddajemy do nauki najnowocześniejszy sprzęt, specjalnie zbudowaliśmy salę dydaktyczną. Organizujemy również wyjazdy szkoleniowe, aby młodzież miała okazję zobaczyć świat motoryzacji od kuchni – mówi M. Makurat. – Co istotne, kształcenie u nas odbywa się w pracy, a więc uczeń podpisuje umowę z naszym serwisem, co miesiąc otrzymuje wynagrodzenie, a na najlepszych czekają premie za osiągnięcia w nauce zawodu i szkolenie.

 

Konkurs dla gimnazjalistów

 

Firma „Auto Miras” zorganizowała dla uczniów gimnazjum konkurs, dotyczący wiedzy o motoryzacji. Do wygrania były wartościowe nagrody, takie jak laptop, smartfon oraz tablet. Ponadto laureatom konkursu obiecano pierwszeństwo w naborze do pracy w serwisie w Pępowie. W finale wzięło udział 18 osób, między innymi z Kiełpina, Sierakowic czy Przodkowa. Uczestnicy odebrali już wyróżnienia i nagrody. Prezes firmy Auto Miras podpisał zaś umowę o dalszej współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

Komentarze