Kultura Samorząd Wokół nas

PIERWSZA FIRMA Z GMINY KARSIN WŚRÓD CZŁONKÓW KZP

Na ostatnim spotkaniu Kaszubskiego Związku Pracodawców – podsumowującego rok ubiegły obecna była przedstawicielka pierwszej z gminy Karsin firmy która przystąpiła do Związku. Karina Florek reprezentuje branżę turystyczną, która jest jednym z największym pracodawcą w gminie.

6 kwietnia w Żukowie odbyło się Walne Zgromadzenie przedstawicieli Kaszubskiego Związku Pracodawców podsumowujący rok 2016. Wśród uczestniczących obecna była Karina Florek reprezentująca Ośrodek Wypoczynkowy eFKa z Wiela.

– Pierwszy raz biorę udział w takim spotkaniu. Widzę, że tu dużo się dzieje. Zapowiada się ciekawie – podsumowała swoją obecność bizneswoman.

Ma ona nadzieję, że do KZP przystąpi więcej przedsiębiorców z terenu gminy Karsin i wtedy będzie on mógł bardziej reprezentować ich interesy.

Zrozumienie potrzeb

Jak informuje prezes zarządu KZP Zbigniew Jarecki Związek dopiero niedawno „penetrować” te tereny. Miały miejsce dwie wizyty.

– Odwiedziłem gminę Karsin ponieważ działa tu wiele dla nas ciekawych firm. Mieliśmy sygnały, że są zainteresowane samorządnością gospodarczą – tłumaczy Zbigniew Jarecki.

Wyjaśnia, że gospodarkę obu powiatów łączy bardzo wiele. Wymienia tutaj drogę krajową „20” która biegnie przez kartuskie i kościerskie – i jest newralgiczną linią dla transportu samochodowego.

Poruszający się z tamtej strony „20” chcąc dotrzeć do aglomeracji, do lotniska czy portów muszą przejechać przez Żukowo i tu jest ten wspólny według niego mianownik.

– I dla nas i dla nich potrzebna jest obwodnica Żukowa która poprowadziłaby transport bokiem. Stąd również tam chciałbym aby było zainicjowane zbieranie podpisów pod naszą petycją, aby jak najszybciej ruszyła jej budowa – mówił prezes KZP.

Dalej wymienia kolej łączącą  Trójmiasto z Kościerzyną i dalej biegnącą w stronę Karsina. Porusza też sprawę podatków.

– My mamy doświadczenie zdobyte już w powiecie kartuskim i okolicy. Tu zrobiliśmy sporo, aby firmom lokalnym działo się lepiej i te nasze doświadczenie oferujemy innym – podsumowuje chęć działania na terenie gminy Karsin szef Kaszubskiego Związku Pracodawców.

D. Tryzna

Komentarze