Gmina Karsin Inwestycje Samorząd

PRZEZ PIERWSZE DNI W CENTRUM UWAGI MIESZKAŃCÓW

Pierwsza w gminie profesjonalna ścieżka rowerowa łącząca Karsin z Wielem była miejscem, gdzie w ostatnich dniach było szczególnie gwarno i tłoczno. Najpierw za sprawą I Gminnego Rajdu i Biegu Niepodległości, a później z powodu jej oficjalnego otwarcia.

Ledwo ścieżka została oddana do użytku, a już przeszła swój test. W sobotę w Święto Niepodległości zorganizowany został na niej I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości. Wystartowało w nim 250 uczestników. Jedni jeździli nową trasą, inni ją pokonywali biegiem. Starsi i młodzi – wszyscy z radością, bo w końcu jest w gminie miejsce, gdzie bezpiecznie można oddawać się relaksowi.

Oficjele na otwarciu

Oficjalne otwarcie ścieżki miało miejsce 14 listopada. Na tę uroczystość przybył sam marszałek pomorski Mieczysław Struk i niezawodny poseł Stanisław Lamczyk. Obecna była też starosta powiatu kościerskiego Alicja Żurawska, wielu radnych, sołtysi i rady sołeckie. Przybyli również przedstawiciele wielu działających na terenie gminy organizacji społecznych.

Prowadzącym uroczystość był sam wójt gminy Roman Brunke. W swoim wystąpieniu przedstawił zebranym najważniejsze dane związane z inwestycją. Po tym dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi.

Dla przypomnienia

Koszt realizacji ścieżki  wyniósł 1,05 mln zł., z czego 230 tys. zł stanowią środki unijne pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Stolem”. Ścieżka ma długość 2,5 km, jej nawierzchnia wykonana jest z asfaltu, tylko na 150-metrowym odcinku należącym do Lasów Państwowych ma nawierzchnię szutrową. O budowę ścieżki skutecznie i wspólnie występowali radni z Wiela i Karsina Jerzy Stoltmann, Krzysztof Datta, Grzegorz Bławat, Zyta Czapiewska oraz Ireneusz Pokrzywiński.

MW

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze