Gmina Przodkowo Inwestycje Szkolnictwo Wokół nas

PIERWSZE TAKIE PRZEDSZKOLE W GMINIE PRZODKOWO!

1 września oficjalnie zostało otwarte przedszkole Happy Children. W uroczystości wzięły udział dzieci już zapisane do placówki, ich rodzice, przyjaciele rodziny Stromskich.

Jeszcze nie dawno miejsce w centrum wsi zięło pustką. Latem ruszyły prace i już w końcu lipca można było zobaczyć w pełni ich efekt. Parterowy bungalow oddzielony od ulicy pasem zieleni, a z drugiej strony przyklejony do odpowiednio zabezpieczonej skarpy. Obok parking dla klientów.

W sierpniu pojawił się na nim szyld – Przedszkole Happy Children. 1 września po południu odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia tej placówki.

Maluchy i ich rodzice

W piątkowe popołudnie zdążających na tą uroczystość witały kolorowe balony i misio Eddy – maskotka szkoły językowej. Maluchy z chęcią robiły sobie z nim zdjęcia. Widać było również najbliższych i przyjaciół rodziny Stromskich. Wielu przybyło z prezentami. Wśród nich wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski wraz z małżonką. Oryginalny prezent z okazji otwarcia placówki podarowali Państwo Miąskowscy, właściciele firmy Orfeusz-Bobo. Był to tzw. fotel urodzinowy.

Ostatecznie zebrało się pokaźne grono – wszyscy miejsca siedzące zostały zajęte. Wśród obecnych zasiedli m.in. przewodniczący rady gminy Dariusz Toporek, Danuta Rzepka, ks. proboszcz Wacław Mielewczyk, no i oczywiście Andrzej Stromski.

Postaramy się spełnić wszelkie wymagania…

Przecięcia wstęgi nie było – uroczystość śpiewająco otworzyły maluchy. Później dyrektor Magdalena Stromska zwróciła się do obecnych z krótką przemową:

– Postaramy się spełnić oczywiście wszelkie wymagania. Pamiętajmy, że dzieci to tak naprawdę nasza inwestycja w przyszłość. Zrobimy wszystko aby Państwo byli z nas zadowoleni.

Zgodnie z tradycją wnętrze budynku poświęcił ks. proboszcz Wacław Mielewczyk. Z krótkim słowem zwrócił się również do obecnych wójt Andrzej Wyrzykowski. Pogratulował Magdalenie Stromskiej inwestycji i życzył powodzenia. Część oficjalną uroczystości zakończyły słowa podziękowania, które dyrektor przedszkola skierowała do obecnych. Po tym wszyscy „rzucili” się oglądać piękne sale placówki. Na dzieci czekały przygotowane gry i zabawy.

Więcej zdjęć tutaj – na naszym profilu na Facebooku.

D. Tryzna

Przedszkole Happy Children mieści się przy głównej ulicy w centrum wsi. 50 m dalej jest Biedronka, a tuż obok wkrótce będzie market spożywczy sieci „Max&Xavier”. Tak więc jest to dobre miejsce z łatwym dojazdem. Do dyspozycji rodziców jest parking.

Budynek przedszkola jest jednokondygnacyjny. Mieści 5 sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym i przestronną aulą, w której jak mówi Magdalena Stromska, można w razie niepogody rozegrać mecz piłkarski czy siatkarski. Przedszkole ma salę logopedyczną, salę wczesnego wspomagania rozwoju.

Pomieszczenia są przestronne, widne i mają swój klimat.

W planach właścicieli jest wprowadzenie terapii sensorycznej, ponieważ jest przygotowana sala do niej.

Przedszkole Happy Children jest przygotowane również na przyjęcie i opiekę nad dziećmi niepełnosprawnymi.

To co go wyróżnia to plac zabaw na dachu budynku. Bezpieczeństwo dzieci w tym miejscu zapewniają odpowiednie wysoko barierki. Z miejsca tego rozciąga się przepiękny widok na okolice.

Komentarze