Kultura Powiat kartuski Wokół nas

Piknik Wędkarski na Dzień Dziecka

W ubiegłą sobotę mali adepci wędkarstwa mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na Wyspie Łabędziej w Gaju Świętopełka. Dostali tę szansę w ramach Pikniku Wędkarskiego, zorganizowanego dla uczczenia Dnia Dziecka.

Były to już dziesiąte zmagania wędkarskie. Konkurs podzielono na 4 kategorie – chłopcy, dziewczynki, osoby niepełnosprawne, a także kategoria rodzinna – wnuki z dziadkami. Ci mogli wędkować najdłużej.
Oczywiście wędkowanie nie było jedyną atrakcją. Ciekawscy mogli obejrzeć bojowy wóz strażacki, łódź i osprzęt, jaki mają na wyposażeniu. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z przejażdżki kucem ze stajni ,,Marty” z Kiełpina.  Swoje stoisko miała również Lokalna Grupa Rybacka ,,Kaszuby” z Chmielna. Tu też można było łowić rybki, tylko inaczej. Na uczestników pikniku organizatorzy przygotowali grochówkę wojskową, działał grill i były ciasta i pączki.

Już po godzinie 11 zaczęły się pierwsze ważenia ryb. Co niektórzy z najmłodszych uczestników mogli pochwalić się nawet kilogramowym połowem. Wśród dziewczynek wygrała Lena Wiczling, a kategorię poświęconą chłopcom Maciej Bach – Zelewski. Wśród duetów wnuk – dziadek zwyciężyli Wojciech i Włodzimierz Stryjewski, a między niepełnosprawnymi najlepszy okazał się Eugeniusz Kuczkowski.  Organizatorzy  zadbali o to, by nikt nie czuł się pokrzywdzony – wszyscy, którzy złowili rybę, otrzymywali nagrodę, a ci, którym się nie powiodło, dostawali nagrody pocieszenia.

Komentarze