Sport

PIŁKA RĘCZNA. PGNIG SUPERLIGA KOBIET NA DARMO TEN DRESZCZYK EMOCJI?

Szczypiornistki UKS PCM Kościerzyna po pięknej serii zwycięstw, przegrały u siebie w przedostatniej kolejce rozgrywek z KPR Jelenia Góra 23:24 (10:12). Wprawdzie ciągle mają szansę na historyczne ósme miejsce, to okazało się, że ekscytująca i trzymająca w napięciu walka drużyn z końca tabeli, o utrzymanie w Superlidze, mijała się z celem, gdyż prawdopodobnie, żadna drużyna z Superligi nie spadnie.

Zwyciężczynie obu grup I ligi, które miały toczyć turniej barażowy z zespołami które zajmą dwa ostatnie miejsca w Superlidze, nie mogą z racji przepisów, albo nie wyrażają ochoty na udział w turnieju barażowym. Z kolei wicelider grupy B Sośnica Gliwice i trzecia drużyna tej grupy, AZS AWF Warszawa, chętnie powalczyłyby o awans do Superligi, ale uniemożliwiają to przepisy. Prawdopodobnie więc skład Superligi kobiet zostanie nie zmieniony. Decyzję podejmą jeszcze tym tygodniu, mocno ostatnio krytykowane za swą archaiczność, centralne władze związku.

Zatrważająca nieskuteczność

Mecz z jeleniogórzankami miał różne oblicza. Na początku gospodynie zaczęły planowo, tak jak w ostatnim okresie przyzwyczaiły kibiców. W 5. minucie było 3:1, lecz do końca pierwszej połowy, to podopieczne Michała Pastuszko grały skuteczniej, prowadząc nawet w 21. minucie 11:6. Po zmianie stron gospodyniom udało się dopaść zespół z południa Polski. W 37 minucie na tablicy widniał remis 14:14, po którym zawodniczki trenera Dariusza Męczykowskiego rozpoczęły marsz, po wydawało się kolejne trzy punkty. 12 minut później kościerzynianki prowadziły już 22:17, po czym …kolejny raz nastąpiła, znana już z poprzednich kolejek, katastrofa. Ostatnie 12 minut meczu nasze dziewczęta przegrały w stosunku 1:7 i tym razem 3 punkty pojechały do Jeleniej Góry. Uwagę zwracał nieprawdopodobny niefart przy wykańczaniu akcji przez zespół UKS PCM. Trafionych słupków i poprzeczek albo minimalnie chybionych strzałów było tyle, że można by nimi obdzielić kilka meczów. Kapitalne spotkanie rozegrała Dominika Brzezińska-Recław. Po niektórych jej interwencjach, ręce same składały się do oklasków. Najwięcej bramek dla UKS PCM zdobyły: Karolina Mokrzka i Magdalena Ziółkowska po 6, oraz Magda Krajewska 5.