Gmina Żukowo

W PLANACH TRZY KOLEJNE NOWE ULICE W ŻUKOWIE

Po ubiegłorocznej dużej inwestycji jaką była modernizacja ul. Armii Krajowej gmina w tym roku chce dalej prowadzić inwestycje, których celem poprawa komunikacji w mieście i jego dostępności dla mieszkańców.

Jak informuje nas Wiesław Pałka, koordynator w referacie inwestycji, już prawie miesiąc temu ogłoszono przetarg na budowę ulicy Fredry w Żukowie. Jest to kontynuacja ubiegłorocznych prac, w wyniku których zmodernizowano ulicę Armii Krajowej. Ulica Fredry w 2 miejscach dochodzi do ul. Armii Krajowej. W wyniku zaplanowanych prac ma ona uzyskać nawierzchnię z kostki betonowej i chodnik. Budowy sieci w ulicy nie planuje się, bo kanalizacja sanitarna powstała w trakcie ubiegłorocznej inwestycji.

W planach jest też zmodernizowanie pozostałego odcinka ulicy Mickiewicza – od mostu na Elżbietowo do miejsca, gdzie już wykonano prace oraz budowa parkingu w Żukowie, przy przystanku PKM.

Poza tym będzie remontowana ulica Parkowa, o czym zadecydowali mieszkańcy w tegorocznym Budżecie Obywatelskim.

– Jest to połączenie dwóch części miasta poprzez bardzo atrakcyjne turystycznie tereny – komentuje Wiesław Pałka – Chcemy, by tam powstał ciąg pieszo-rowerowy. Ponieważ ma to być trasa spacerowa, planujemy wysypanie jej tłuczniem i doświetlenie stylowymi parkowymi latarniami, żeby było tam bezpiecznie. Mamy na ten cel przeznaczone 200 tys. zł. Szacujemy, że około 150 tys. będzie kosztować budowa oświetlenia, a pozostałe 50 tysięcy pochłonie remont nawierzchni. Jeśli w wyniku przetargu uda się coś zaoszczędzić, przeznaczymy te oszczędności na małą architekturę: ławeczki, śmietniki itp.

Już trwają prace wstępne, związane z uzyskaniem wszelkich niezbędnych zgód i zezwoleń. Na ostatniej sesji żukowscy radni wpisali to zadanie do budżetu gminy, co otworzyło drogę do ogłoszenia przetargu.

Redakcja

Komentarze